Keff Geleneksel lezzetlerin En Keyifli Sunumu | yehhu.NET

Keff Geleneksel lezzetlerin En Keyifli Sunumu

Keff Geleneksel lezzetlerin En Keyifli Sunumu

Keff Geleneksel lezzetlerin En Keyifli Sunumu, Keff nedir, keff hakkında, Keyifli keff sunumları, Keff hakkında bilmediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Geleneksel lezzetlerin en keyifli sunumları Keff’te

Geleneksel lezzet keff nedir, Keff nedir, keff hakkında, Keyifli keff sunumları, Keff hakkında bilmediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Keff’i açmaya nasıl karar verdiniz, İşletmecilik geçmişinizden bahseder misiniz?

İki ortağız, ikimiz de Türkiye’nin hemen hemen her yerini gezdik değişik lalları tanıdık. Antalyalıların köfteye olan ilgisi, bizi burada yurdumuzun diğer bölgelerindeki lezzetlerinden bazılarını da Antalya da yasayanlann beğenilerine sunma fikrine itti ve Keff doğdu. İki farklı sektörden gelen ortaklar olarak bu işe imza attık.

Kellin kelime anlamını öğrenebilir miyiz? Niye Keli ismini seçtiniz?

Keli” tek f ile kullanıldığında özellikle İç Anadolu’da eritilmiş tereyağının köpüğüne verilen isimdir. Köpük saklanarak kahvaltıda kullanılır, farklı ve güzel bir lezzettir. Uzakdoğu’da da uzun zamandır kullanılan bir deloks yöntemidir aslında. Başka anlamlan da var.

Kelini mönüsünü anlatır mısınız? Bizi bekleyen farklı lezzetleriniz neler?

Keff, sabahları çocukluğumuzda ailelerimizle yaptığımız kahvaltıları anımsatan serpme kahvaltı sunuyor, bildiğimiz ama özlediğimiz Türk kahvaltısı. Kahvaltımızda sunduğumuz ürünlerin çoğu yerinden geliyor, Kars kaşan Erzincan tutumu gibi. Kahvaltı dışında Keff’te köfte ağırlıklı bir menü belirledik. Yurdumuzda farklı İllere, bölgelere ait köfteleri bulacağınız bir menü oluştu. Çok az kimsenin bildiği Kayseri’nin elde yapılan tepsi mantısını zor da olsa mönümüze dahil etlik. Tatlı olarak Beykoz Helvası ve incir tatlısını misafirlerimize sunuyoruz. Daha sonra misafirlerimizin İsteği üzerine kuru fasulye menümüze dahil oldu. Tamamı için çok güzel ve onore edici geri dönüşler aldık, herkes memnun.

Mekânınızın ambiyansı hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle kendimizin ve çalışanlarımızın keyif alacakları bir ortam oluşturmaya çalıştık ki misafirlerimiz de keyif alabilsinler, bu nedenle doğal olanı kullanmaya gayret etti, ahşap ve taşı seçtik. Keff’in yansından fazlası ahşaptan oluştu diyebiliriz. Otantik ve modernin karışımı iç mimarisi var. Herkesin huzurlu hissettiği ve rahat edebileceği farklı ve doğal bir ambians yaratmayı başardığımızı sanıyorum.

Özellikle mantınız ile ön plana çıkıyorsunuz. Bize farklı bir mantı lezzeti sunuyorsunuz. Bu farklılığı anlatır mısınız?

Bu. Kayseri’nin çok az köyünde yapılan bir mantı çeşididir. Yapımı zor ve zahmetlidir. Mantılar küçük küçük yapılarak tepsiye dizilir, farklı bir pişirme yöntemiyle yine aynı tepside pişirilirler ve servis edilirler. Çok sabır ve emek gerktiren bir prosesi var.

Hizmet prensiplerinizi öğrenebilir miyiz?

Temel bakış açımız “Müşteri memnuniyeti” dır. Bunun aslında dikkat ettiğimiz üç temel prensibimiz var: Huzurlu ve rahat bir ambians, salın almadan başlayan ve kalitesinden asla taviz veremiyeceğimiz sağlıklı ve lezzetlli ürünler, güler yüzlü hizmet. Bir aile ortamında bunları misafirlerimizle paylaşmak istiyoruz. Tüm bunlara, herkesin memnun olacağı fiyat politikamızı da ekleyebiliriz. Dediğim gibi konuya bakışımız ” Müşteri memnuniyeti odaklı” olmak ve kaliteden asla taviz vermemektir.

İşletmeniz hakkındaki planlarınızı anlatır mısınız? Ne gibi yenilikler göreceğiz Keff’te?

Keff, yaptığı her şeyle ilgili misafirlerinden çok olumlu dönüşler aldı, kısa vadede menümüzde de aynı çizgide genişleyeceğiz. Orta vadede ise planımız Keff’in şube sayısını arttırarak Antalya’ya Keff lezzet ve hizmetini yayabilmek.


Bir önceki yazımız olan Soru Cevaplarla Diyet başlıklı makalemizde diyet, Diyet Hakkında ve Diyet Soru Cevap hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM