Fondoten Nasıl Kullanılır | yehhu.NET

Fondoten Nasıl Kullanılır

Fondoten Nasıl Kullanılır

Fondoten Nasıl Kullanılır

Fondoten Nasıl Kullanılır, Fondötenin nasıl sürüldüğü bütün makyajınızı değiştirebilecek en büyük etkendir. Pürüzsüz bir görüntüye kavuşmak için kullandığımız fondötenler, bazen yanlış uygulama ile daha çok kusurlarımızı ön plana çıkarabilir. Bunun için fondöten kullanırken dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar vardır. Ancak doğru uygulama yapmak için, sizin seçiminiz daha önemli.Fondöten nasıl kullanılır hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için uzun zaman kullandığımız fondötenlerden hangisinin doğru olduğunu seçmek size düşüyor. Cilt yapınıza uygun fondöten her zaman daha etkili makyajları yapmanıza en büyük yardımcıdır.

Fondoten Nasıl Kullanılır
Fondoten Nasıl Kullanılır görsel

Öncelikle kesinlikle fondöteni ellerinizle uygulamaktan vazgeçin. Fırça veya makyaj süngerleri kullanmak cildimizin fondöteni daha iyi emmesine yardımcı olacaktır. Ve fondötenin cildin her yerine daha iyi yayılması konusunda bizi fazla uğraştırmayacaktır. Kuru cilde sahip olanlar yağlı ve nemlendirici içeren fondötenleri kullanmaya özen göstermelidirler. Eğer cildiniz yağlı ise size daha uygun olan matlaştırılmış kompakt fondötenleri tercih etmeniz gerekmektedir. Karma bir cilt tonunuz var ise fondöten nasıl kullanılır konusunda daha dikkatli olmanız gerebilir. Krem bir fondöten kullanmanız cildiniz için daha iyi olacaktır. Cildinizde olan renk farklılıklarını gidermek için ise kapatıcıları sadece akne veya lekelerin üzerine sürerek kullanmanız yeterlidir.

Ten renginiz çok açık ve her hamleye dikkat etmenizi gerektirecek yapıda ise fondöteninizin adında ve ya açıklamasına bakarak cool yazıp yazmadığına dikkat etmelisiniz. Buğday tenler için warm kelimesini bulmak size uygunu seçmek demektir. Fondöten nasıl kullanılır konusunda alacağımız fondöteni test etmek diğer önemli hususlardan biridir. Kesinlikle elimizde deneme yapmamalıyız çünkü elimiz her zaman aynı tonda değildir ve uygun fondöteni bulmakta bize yardımcı olmayacaktır. Bunun yerine cildimizin her hangi bir yerinde uygulama yapmamız hataya düşmemize engel olacağı gibi daha doğru seçim yapmamıza da olanak sağlayacaktır.

Piyasada birçok kapatıcı ürün bulunmaktadır. Hevesle aldığımız kapatıcıyı ertesi gün kullandığımızda hiç beklemediğimiz sonuçlar alabiliriz. Peki, makyajda kapatıcı kullanımınasıl olmalıdır? Yüzdeki yorgunluğu görünmez yapan, göz zevkimizi bozan güneş ve cilt lekelerini gizleyebilen, gözaltındaki morluklara çare olabilecek kapatıcıyı herkes bir derdine çare bulmuş ve kullanıyor. Kırışıklıklara bile uygulanan kapatıcı göz kremi ya da aydınlatıcı ile düzgün hale getirildikten sonra kapatıcıyla rötuşlamak daha mantıklı olacaktır. Cildimize uygun kapatıcıyı seçerken renk uyumuna dikkat etmek çok önemli unsurdur. Makyajda kapatıcı fondöten kullanımı eskiden babaannelerimizin kullandığı gibi, çok açık tonlarda olmamalıdır. Cildinize en uygun kapatıcı size her zaman daha iyi uyum sağlayacaktır. Gözaltlarınız daha mor renkse cildinizden daha koyu olan tonlar bozuklukları örtmede size daha fazla yardım edecektir. Kapatıcınızı seçerken kesinlikle elinizin üstünde ya da başka bölgelerde deneyerek karar vermeyin. Cildinizle en iyi uyum sağlayanı tercih etmeniz daha iyi olacaktır ya da bir ton açık rengini de alabilirsiniz bu sizin tercihinize kalmış.

Makyajda kapatıcı fondöten kullanımı hakkında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Kapatıcıyı ne için kullanacağınız en önemli adım. Gözaltı morluklarınız için kullanacaksanız eğer fondötenden önce uygulamanız gerekecektir, akne ve leke izleri için kullanmayı düşünüyorsanız fondötenden sonra kullanmanız daha fazla kapanmasına yardım edecektir. Diğer türlü halde fondöten aşamasında kapatıcı silineceği için cildinizi boşuna yormuş olacaksınız. Uygulamaları bol ışıklı ortamlarda yapmaya özen gösteriniz. Kirpik altlarınızdan göz çukuruna kadar noktalar şeklinde sürdükten sonra parmağınızla ya da makyaj çubuğuyla ya da yumuşak uçlu bir kulak çubuğu ile sağa sola yedirerek gözünüzdeki hassas deriye zarar vermeden yapabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle yedirilen kapatıcı bir süre beklendikten sonra yetersiz gelirse arttırılabilir.

 


Bir önceki yazımız olan Yanığa Müdahale Nasıl Olmalı başlıklı makalemizde Yanığa Müdahale ve yanık hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM