Evlenirken Mobilya Seçimi | yehhu.NET

Evlenirken Mobilya Seçimi

Evlenirken Mobilya Seçimi

Evlenirken Mobilya Seçimi

Evlenirken Mobilya Seçimi, Evlenirken çok aşamalı ve stresli bir dönemden geçeriz. Halledilmesi gereken pek çok farklı kalemin yanı sıra, evlilikte mobilya seçimi çok önemli bir yer tutar. İki insanın bir evin tüm eksiklerini tamamlayarak yeni bir yaşam alanı planlaması çoğu kez zor bir durum olarak ortaya çıkar. Bu nedenle genellikle evlilik hazırlıkları sırasında en çok tartışmalara neden olan maddelerden bir tanesi mobilya seçimidir. Mobilyaların ev yaşamı ve insan psikolojisi üzerinde etkileri tartışılmazdır. İnsanlar kendi tarzlarını kattıkları evlerde daha huzurlu olurlar ve daha çok vakit geçirmek isterler. Sizler için evlenirken mobilya seçimi hakkında detaylı bir inceleme düzenledik.

Evlenirken Mobilya Seçimi
Evlenirken Mobilya Seçimi görsel

Mobilya Seçiminde Evinizi İyi Analiz Edin

Evleneceksiniz çok heyecanlısınız ve gözünüz hiç bir şeyi görmüyor. Bu çok normal özellikle ilk kez evleniyorsanız hata yapmaya çok yakınsınız demektir. Evlenirken mobilya seçimi evinizi çok iyi tanımaktan geçer. Özellikle evin metrekaresi, salonun yapısı ve evin diğer odalarının yapıları çok iyi analiz edilmeli. Bunun nedeni ise mobilyaların evinize uygun büyüklükte ve tarzda olup olmadıklarını anlayabilmektir.

Mobilya mağazaları çok geniş ve ferahtır ve buralarda gördüğünüz mobilyalar evinize geldiğinde çok uyumsuz ve evin genel havasını boğucu bir ortam yaratabilirler. Bu nedenle mobilyacıya gittiğinizde salonunuzun metrekaresini ve yapısını bilmelisiniz, günümüz şartları ele alındığında bazı mobilya mağazaları mimarlık hizmeti vermekte ve salonunuza gelerek analiz yapmaktalar. Bu hizmeti vermeyen mobilyacılardan alışveriş yapacaksanız salonunuzun metrekaresini bilin ve mobilya seçimine giderken yanınızda bir metre götürün.

Evinize mobilyalar yerleştiğinde rahat bir şekilde dolaşım alanı kalmalı ve asla mobilyaların birbirini engelleyici şekilde dizilmemesi gerekir. Bu durum kısa sürede mobilyalardan sıkılmanıza neden olacaktır.

Bu nedenle evlilik heyecanını bir kenara bırakın ve mantıklı şekilde düşünerek çok beğenmiş olsanız bile evinize yakışmayacak bir ürünü almamalısınız.

Renklerin Uyumu Çok Önemlidir

Yeni evler genellikle sıfırdan dekore edileceği için pek çok farklı kalem mobilya alınmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken uyumlu renkleri birbiri ile iç içe tercih edebilmektir. Evinizde çok fazla zaman geçireceksiniz ve geçirdiğiniz bu sürenin en kaliteli ve göz yormayacak şekilde olabilmesi için renkler arasında uyumlu geçişler sağlamalısınız. Birbiri ile zıt olan renkler çoğu kez uyumsuzdur ve evin genel yapısını bozacaktır. Örneğin, beyaz, krem ve kahverengi çok uyumlu olabilir, Diğer yandan siyah gri ve kül rengi çok iyi bir seçenek olavaktır. Ancak kırmızı ve yeşili aynı dekor içinde tercih ederseniz ve ara geçişleri doğru şekilde sağlamazsanız göz yoran uyumsuz bir dekorasyon yaratmış olursunuz.

Birbirleriyle Aynı Tarzlarda Mobilyalar Seçilmelidir

Salon dekorasyon şeklini ele aldığımızda yemek odanız çok klasik bir model ancak oturma grubunuz çok modern bir model olacak olursa, evin genel yapısında çok uyumsuz bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu nedenle genellikle salon mobilyalarınızı aynı mağazadan tercih etmek en yerinde davranış olacaktır. Bu sayede tarz olarak birbirine en yakın mobilyaları tercih edebileceksiniz.

Evlenirken mobilya seçimi çok eğlenceli ancak içerisinde küçük detayları barındıran bir kavramdır. Detaylara dikkat ederseniz çok sade mobilyaları bile çok şık şekilde sunabilirsiniz. Önemli olan evinize uygun mobilya modellerini bulabilmektir. Bu demek oluyor ki bıkmadan tüm mağazaları gezmeli ve en doğrusunu seçmelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Beyazın Dayanılmaz Cazibesi başlıklı makalemizde beyaz ve Beyazın Dayanılmaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM