Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri | yehhu.NET

Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri

Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri

Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri

Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri, Bayanlar her zaman bakımlı ve güzel olmayı isterler. Bunun içinde en çok saçlarına önem verirler. Saç yüzde bakımlı gösteren en önemli unsurlardan biridir. Bir çok saç modeli ev ortamında yapılabilmektedir. Hele hele bazı saç tokaları ve aksesuarlarla pratik olarak saçınıza şekil vermenize sebep olurlar. Özellikle uzun saçlı bayanlar saç tasarımında oldukça şanslıdırlar. Özellikle boyunlarını ortaya çıkartan ve ağır bir görüntü veren saç topuzları uzun saçlar için ideal modeller arasındadır.

Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri
Evde Yapılabilen Pratik Bayan Saç Modelleri görsel

Açıl evden çıkmanız gerektiği ve saçınızla fazla zaman kaybedemeyeceğiniz anlarda uzun saçlar için saçınızı sıkı bir şekilde toplayıp saç süngeri olarak satılan aparatla saçınızın kuyruk kısmını tam ortadan bu aparattan geçirip eşit bir şekilde aparatın çevresine tarayın ve yine eşit mesafelerde alarak topuzun çevresinde saç örgüsü yaparak tepede bir topuz yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçınızı ensede toplayıp papyon şeklinde model vererek farklı bir görüntü verebilirsiniz. Bu şekilde yapılacak saçınıza birde uygun bir makyaj yapıldığında kuaförden çıkmış gibi olmanız mümkün.
Yine uzun saçlarınız için kolay yapılabilecek bir model ise saçınızın ön kısmını klapa yaparak kabartarak arkaya doğru tarattırın ve yanlardan sıkıca arkada iki toka ile tutturun. Uzun saçlarınızı yine tepeden toplayıp sadece kuyruk kısmını maşa ile şekillendirip tepede lüleler oluşturarak dağınık bir topuz şekli verebilirsiniz.
Yok salık olsun diyorsanız kalın kalın alınacak buklelere şekil verilmesi de oldukça kolaydır.
Saç örgüleri kolay ve modern saçlar için kurtarıcı bir modeldir. Saçınızın önünden başlayarak aşağı doğru bir bant şeklinde saçınızı iki taraftan da örerek arkada tek bir saç örgüsü ile aşağı kadar örüp şekil verebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Burca Göre Saç Stili başlıklı makalemizde Burca Göre Saç Stili ve burçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM