Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz | yehhu.NET

Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz

Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz

Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz

Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz, Eski sevgili‘nizi özlüyor olabilirsiniz; fakat bunun boşluktan ya da yalnızlık hissinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemezsiniz. Eğer onu hala seviyorsanız durum farklı ama ilişkiniz çoktan bittiyse, sizi çok üzdüyse fakat ona geri dönmeniz yeniden söz konusuysa; bunun aslında yanlış bir karar olduğunu anlamanız için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

İlişkinize yeni başladığınız dönemde yaptığı hatalar, kötü yönleri, randevulara geç kalması, sizi kızdırması gibi birçok kötü durum size çok güzel gelirdi. Eğer şimdi onunla yeni bir başlangıç yapacaksanız; her şeyin o günlerdeki gibi olmayacağını bilmeniz gerekir. Birbirinizi tanımıyormuş gibi sıfırdan başlasanız da; kötü huyları sizi rahatsız edecek, ona sinir olacaksınız ve bir kavga anında ona bunu söyleyecek, eskiden yaptığı hataları yüzüne vuracaksınız. Çünkü sizi çok üzdü ve çoğu insan hatalarını tekrarlamaktan vazgeçmez; unutmayın.

Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz
Eski Sevgilinize Dönmeli Misiniz görsel

Yine aynı konulardan kavga etmeye devam edeceksiniz. İlk başlarda doğru bir karar verdiğinize inanmanız adına daha farklı davransanız da; karşılıklı olarak bir yerden sonra yine aynı şeyleri dert etmeye, aynı durumlar yüzünden kavga etmeye devam edeceksiniz. Eğer onunla yeniden denemeye karar verdiyseniz; büyük ihtimalle güzel günlerinizi, romantik anlarınızı, sizi sevdiği zamanları düşünüyorsunuzdur. Biraz da kötü zamanlarınızı, size yaşattıklarını düşünmeyi ihmal etmeyin.

Her insanın hayatında en yoğun hisleri duyduğu bir eski sevgili vardır ve ne zaman boşluk hissedip yalnızlıktan sıkılırsanız oraya dönmek istenir. Çünkü o insan size en yoğun duyguları yaşatmıştır ve yeni tanışacağınız birini tanımak için çaba sarf edip, sonunda hüsrana uğramaktansa; bildiğiniz biriyle olmayı tercih edersiniz. Herkes yeni birine aşık olana kadar eski aşkının hala devam ettiğini düşünür fakat bu, her şeyin güzel ve aynı olacağı anlamına gelmez. Özellikle uzun süreli bir ilişkiyse ve sonu kötü bitmişse; artık o eski romantik günlerin, tutkunun ve aşkın olmayacağını bilmenizde fayda var.

Bir yazarın güzel bir sözü vardır: “Eğer iki kişi arasında kaldıysanız ikinciyi seçin. Çünkü birinci yeterince iyi olsaydı; ikinci biri olmazdı.” Eğer başkalarıyla flört ettiyseniz, hatta denediyseniz; ondan zaten çoktan vazgeçmişsiniz demektir. Şimdi ona dönmek istemeniz; tamamen yalnız kaldığınızdan kaynaklanıyor. Eğer yeni biri de söz konusuysa; eskiye dönmek yerine yeniyi seçmeniz daha doğru olur.

Eğer arkadaşlarınız ve aileniz onu hiç sevmiyorsa; bu sizi üzdüğü anlamına gelir. Onun size layık olmadığı ve zamanında sizin canınızı çok acıttığı demektir. Eğer sizi çok üzdüyse, size zarar verdiyse, aldattıysa ya da hak etmediğiniz şeylere maruz kaldıysanız; bunları atlatma sürecinde yanınızda yakınlarınızın olduğunu, bütün bu sürece ve onun kötülüklerine şahit olduklarını ve siz unutsanız bile onların bütün bunları asla unutmayacağını bilin. Bir de o kötü günleri atlatmak için ne kadar çaba sarf ettiğinizi… Hayatınıza yeniden yön vermek sizin elinizde… Geçmişe değil geleceğe bakmak; her zaman en güzeli olacaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Aşk Hakkındaki Yanlışlar başlıklı makalemizde aşk hakkında, aşk hakkında yanlışlar ve aşk nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
aşk eski sevili

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM