El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir | yehhu.NET

El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir, Vücut bakımının ayrılmaz parçalarından biri de hiç kuşkusuz el bakımı yapmak. Bakımlı tırnaklar ve ellere sahip olmak kişinin özgüveninin artmasını sağlıyor. Eğer el bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımız tam size göre.

Vücudun dış faktörlere en çok maruz kalan bölgesi olan eller, kimyasal maddelerle fazla temas etmesi sebebiyle  egzama, mantar ya da bakteri enfeksiyonlarıyla karşı karşıya kalabilmektedir.  Bu yüzden günlük işlerinizi yaparken deterjanlar gibi çok fazla kimyasal madde ile temas etmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca kolonya ve ıslak mendil kullanımını da minimum düzeyde tutmalısınız.

Sıvı sabunların kullanımı ellerde daha fazla kurumaya sebep olduğundan önerilmemektedir. Ayrıca ellerin çok sıcak ya da çok soğuk suyla yıkanmaması el bakımı için oldukça önemlidir. Ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici bir el kremi sürmelisiniz.

El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir
El Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir görsel

Ellerinizde oluşabilecek lekelerden kaçınmak için dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kremlerden sürebilirsiniz.

Bakımlı ellere sahip olmak için manikürünüze de özen göstermelisiniz. Manikür yaptırırken mutlaka kendi aletlerinizin kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Aksı takdirde pek çok hastalığın bulaşma ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

El bakımının son aşaması ise tırnak bakımından geçiyor. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için kimyasal maddelere temasınızı en az düzeye indirgemeli ve nemlendirici kullanmalısınız.

Cilt bakımı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmek ve kendinize özel güzellik sırlarına sahip olabilmek için bizi takip etmeye devam edin!

 


Bir önceki yazımız olan Ellere Özel Bakım Gerektiren Durumlar başlıklı makalemizde Ellere Özel Bakım ve özel bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM