Ebru Şallı Pilates Egzersizleri | yehhu.NET

Ebru Şallı Pilates Egzersizleri

Ebru Şallı Pilates Egzersizleri

Ebru Şallı Pilates Egzersizleri

Ebru Şallı Pilates Egzersizleri, Ebru şallı deyince aklımıza hemen pilates gelir. Pilates sağlık açısından son derece faydalı sporlardan biridir. Ebru şallı gençlik sırrını beslenmesine ve özellikle pilatese borçlu olduğunu söylüyor. Vücuttaki yağları kasa çeviren ve her gün düzenli olarak yapılan bu harika spor, uzun süre yapıldığı taktirde gençlik iksiri etkisini gösterecektir. Pilatesi Ebru Şallı’ nın hazırlayıp birebir hareketlerini gösterdiği videolarda bunu başarıyla uygulayabiliriz. Bütün vücudun aynı anda çalışmasını sağlayacak ve vücuttaki kaslarımızın uzamasını sağlayacaktır.

Ebru Şallı Pilates Egzersizleri
Ebru Şallı Pilates Egzersizleri görsel

Ebru Şallı Plates

Kaslar zamanla esneme gösterecek, doğal olarak boyumuz olduğundan daha uzun ve orantılı olacaktır. Bacaklar, kollar, boyun, bel, baş ve sırt ağrılarını da yok edecek ve daha enerji dolu olmamızı sağlayacaktır. Ebru Şallı bu sporu çok uzun yıllardan beri yaptığı için görünüm itibari ile harika bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Pilates zamanla alışkanlık yapacaktır. Bunun yanı sıra beslenmemize de dikkat edersek vücudumuzdaki fazla ve bizi rahatsız eden yağlardan kolayca kurtulabiliriz. Hareketler bir çok kişi de kendini gösteren sırt ve omuz ağrılarına da son verecektir. Pilates sayılamayacak kadar çok yararı ile hayatımıza girmeyi başarmıştır.

 ebru şallı plates hareketleri 

Bunun yanı sıra pilates duruş, görünüş ve yürüyüşümüzü de doğru orantı da etkileyecektir. Bazı kişiler duruş olarak kamburumsu durdukları için, zamanla duruş bozukluğuna yol açacaktır. Bu da karın dışarıda ve sırt eğik bir hal alacaktır. Bu da vücudu estetikten uzak bir duruş sergilemeye sebep olur. Fakat pilates karın içerde olup bütün vücudu düzgün bir şekilde çalıştırdığı için, tercih edilen sporlardan olmalıdır.

plates topu hareketleri

Pilates yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır ve Ebru Şallı bu kuralları çok güzel açıklamıştır. Bacaklar masa pozisyonunda olduğu için karın devamlı çalışacaktır. Bu da karın yağlarının kasar dönüşmesini sağlayacaktır. Vücudumuzdaki fazla yağlara son diyor ve pilates yapmaya hazırız diyoruz.

NOT: Yazımızda yer alan bilgiler çeşitli internet sitelerinden derlenip eklenmiş, herhangi bir sorun ve şikayet için iletişimi ziyaret edebilirsiniz


Bir önceki yazımız olan Karın Yağları Eritme Yöntemi başlıklı makalemizde Karın Yağları ve Karın Yağları Eritme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM