Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu

Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu

Contents

Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu

Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu. Doğum yapan bir kadın özellikle karın bölgesiyle alakalı çok büyük sıkıntılar yaşayabilir. Çünkü 9 aylık süreçte en fazla yük karın bölgesinde oluşmuş, alınan kilolar ve yaşanan sarkmalar bu bölgeye yerleşmiştir.

Karın Bölgesi Estetiği doğum sonrasındaki süreçte vücudun kendisini toparlaması sürecinden sonra yapılan ve görünüş noktasında vücudu derleyen toplayan bir estetik ameliyatı olmasından dolayı genelde yeni anneler tarafından en fazla tercih edilen ameliyat olmaktadır.

Doğum sonrasında en az 3 aylık bir sürecin geçmesinden sonra yapılabilir olan karın estetik ameliyatları emzirme döneminde çok fazla tercih edilmeyen bir estetik ameliyatı olması sebebiyle doktorunuz tarafından 1 yıl beklemeniz şartıyla da yapılabilir.

Bu noktada emzirme sürecinde sıkıntı yaşamamak adına ve vücudun kendi kendisini toplama derecesini görmek adına 1 yıllık bir süreç geçtikten sonra, yani bebek 1 yaşına girdikten sonra Karın Germe Estetiği yaptırmanız hem sizin sağlığınız için hem de bebek için oldukça önemli bir noktadır.

Karın Gerdirme Operasyonunda temel olarak vücutta oluşan yağ birikintileri alınır, doğum esnasında genişleyen deride meydana gelen sarkmalar temizlenir ve son olarak doğum sebebiyle gevşeyen ve sarkmalara sebep olan kas yapıda bazı düzenlemeler yapılır.

Bu ve buna benzer cerrahi işlemlerden sonra anne adayı artık doğum yapmadan önceki haline kavuşmuş olacaktır. Sıkı ve diri bir vücuda sahip olacak ve yaşadığı 9 aylık yorgunluk dönemini atlarmış olacaktır.

Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu
Doğum Sonrası Karın Gerdirme Operasyonu

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatı Yaptırmak

Son yıllarda özellikle Plastik Cerrahinin gelişmesi ile hamilelik ve doğum gibi iki önemli süreci atlatan anneler bu süreçte vücutlarında meydana gelen değişimleri yok etmek adına çeşitli estetik operasyonlara başvurmaya başladılar.

Özellikle doğum sonrasında alınan kilolar, karın bölgesinde başlayan şekilsizlik, göğüslerin çok büyük veya çok küçül olmaları gibi sorunlarla estetik cerrahlarının kapısına giden yeni anneler Genital bölge için de estetik yaptırabiliyorlar.

Geçirdikleri 9 aylık süreçte vücutlarında bulunan bir can sebebiyle daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyan, zaman içerisinde karınlarında oluşan ağırlık sebebiyle özellikle karın kaslarında gevşeme yaşayan, göğüslerinde biriken süt ile birlikte büyüme ve sarkmalar yaşayan, doğum esnasındaki yaşadıkları sebebiyle Genital bölgede yaşananlar yeni annelerin daha sonra plastik cerrahinin nimetlerinden yararlanmaları yoluna girmelerine sebep olmaktadır.

Uzman cerrahlar tarafından bu durumlar %100 olarak yok edilemese de birçok bayan için özellikle görünüşe yönelik ortaya çıkan sıkıntılar kaybolmakta, daha fit, güzel ve diri bir vücuda kavuşmaktadırlar.

Ancak bu tarz ameliyatlar için doğum sonrasında biraz beklemek gerekecektir. Ortalama olarak 3 ay ile 8 ay gibi bir sürecin geçmesi vücudun kendisini toparlaması için iyi olacaktır.

Bu süreç içerisinde kaslar kendilerine gelmeye, emzirme dönemi sebebiyle oluşan göğüs değişimleri sona ermeye, vücutta meydana gelen hormonal değişimler azalmaya başlayacaktır.

Kısacası doğum sonrasında güzelliğinizi geri almak mümkündür. Ancak birkaç aylık bir bekleme gerekecektir.

 


Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Hamileliğin ilk belirtileri nelerdir, hamilelik belirtileri ve Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16