Doğum Sonrası Güzellik Nasıl Başarılır | yehhu.NET

Doğum Sonrası Güzellik Nasıl Başarılır

Doğum Sonrası Güzellik Nasıl Başarılır

doğum sonrası, doğum sonrası güzellik nasıl olur, doğum sonrası güzellik, doğum sonrası güzel olmak, doğum sonrası güzellik sırları

Doğum Sonrası Güzellik Nasıl Başarılır

Hamilelik annelerin vücudunda bir takım değişikliklere neden olabilir. Doğum ertesi annelerin ilk bir kaç ay sadece bebeklerine odaklanarak yeme, içme, uyuma ve kişisel güzellik ile bakım gibi ihtiyaçlarını ihmal etmesi çok normal. Annelerin doğum sonrası muhtemel sorunları için bir kaç öneri:

Doğum Sonrası Güzellik
Doğum Sonrası Güzellik

K Vitamini

Uykusuzluk, hormonal değişiklikler, hızlı kilo kaybı ve stres göz altlarınızın çökmesine ve halkalanmasına neden olabilir. K vitamini içeren bir krem ya da jeli sabah akşam göz altlarına uygulamak iyi gelebilir.

Doğal ürünler

Kadınlar doğum ertesi birkaç ay boyunca hormonal değişiklikler yaşar. Bu değişiklikler, bedeninizin ve cildinizin bir takım yiyecek ve ürünlere karşı hassasiyet geliştirmesine neden olabilir. Bu yüzden cildiniz için yoğun kimyasallar içeren ürünlerden daha çok, doğal ve hassas ciltlere özel geliştirilmiş ürünleri tercih edin.

Vitaminler

Hamilelik boyunca kullandığınız vitaminler anne bedeninde yeni bir hayatın daha sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. Doğum ertesi ise kendinizi ihmal edeceksiniz, yeterli beslenemeyecek, öğün atlayacak ve uykusuz kalacaksınız. Halbuki yeni koşullara uyum sağlamak için bedeninizin güçlü olması gerekiyor. Bu sebeple mutlaka doktorunuza danışarak, hamilelik süresince yaptığınız gibi bedeninizi destekleyecek vitaminler alabilirsiniz.

Buhar

Saunaya gitmek tüm cilt bakımı için çok faydalı. Eğer saunaya gidecek zamanınız yoksa, evde yüzünüze buhar banyosu yapabilirsiniz. Yüzünüze uygulayacağınız buhar banyosu hem cildinizi rahatlatacak hem de cildinizin doğum ertesi gerginlik ve stresten kaynaklanan bozukluklarının azalmasına katkıda bulunacaktır. Evde yüz saunanız yoksa, bir kaba koyacağınız kaynar su ve içine ilave edeceğiniz bir kaç gül yaprağı ya da lavantanın buharına yüzünüzü 20 dakika kadar tutun. Buharın uçmasını engellemek için başınızı bir havlu ile örtün. Buhar cildinizi gerginleştirecektir.

Kakao Yağı

Yeni anneler çok iyi bilirler ki çatlaklar sadece hamilelik süresince olan bir problem değildir. Doğum ertesi de çatlaklar ne yazık ki varlıklarını sürdürmeye devam ederler. Saf kakao yağı oluşan çatlakların görüntüsünün düzeltilmesine hamilelik ertesinde de yardımcı olacaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Havuç Badem ve Elma Sirkesi Maskesi başlıklı makalemizde badem maskesi, elma sirkesi maskesi ve hasarlı ciltlere havuç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM