Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor | yehhu.NET

Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor

Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor

Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor, Doğum kontrol hapları zararlımı, doğum kontrol hapları kan pıhtılaşması, doğum kontrol hapları riskleri, doğum kontrol hapı kullanımı

Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor

Sık sık doğum kontrol hapları kullanmak kan pıhtılaşması riskini artabilir, ancak yeni bir çalışma Yayınlanan BMJ piyasada daha yeni çıkan doğum kontrol hapı potansiyel olarak yaşamı tehdit eden kan pıhtıları na neden olduğunu göstermektedir. Günde 2 adet doğum kontrol hapı kullanmak bu riski 4 kat artırıyor.

Araştırmaya göre birçok modern doğum kontrol hapı progestogen hormonudrospirenone, desogestrel, gestodene ve cyproteroneyerine progestogen levonorgestrel ve doğum kontrol hapı önceki sürümlerinde bulunan norethisterone gibi büyük türleri daha yeni formları içerir. Yeni formlar akne, baş ağrısı ve dönemleri arasında lekelenme engellemeye yardımcı olmaktadır. Ama bu faydaların var olması riski göze almanıza değmez.

Doğum Kontrol Hapı Zararları
Doğum Kontrol Hapı Zararları

“[Kan pıhtısı] oldukça nadir görülen bir sorun olsa da, ciddi ve uygun ilaç seçimi ile potansiyel olarak önlenebilir. ”

Eğer doğum kontrol Hapı kullanıyor iseniz, güvenliği, ve gebelik önleyici alternatifler hakkında doktorunuzla konuşun eğer endişeleriniz varsa.

 


Bir önceki yazımız olan Gebelikten Önce Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde gebelik öncesi, Gebelikten Önce Yapılması Gerekenler ve hamilelik öncesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM