Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi | Akne Tedavisi

Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi | Akne Tedavisi

doğal yöntemlerle sivilce tedavisi, sivilce tedavisi nasıl yapılır, doğal yöntemlerle akne tedavisi, akne tedavisi nasıl yapılır

Doğal Yöntemlerle Adım Adım Sivilce Tedavisi

Doğal Yöntemlerle Adım Adım Sivilce Tedavisi

Sivilcenin kesin tedavisini arıyorsanız doğru sitedesiniz, olarak sizlere hazırladığımız bu makalede gerçek anlamda sivilceden nasıl kurtulacağınızı anlatıyoruz. Öncelikle bu bir denenmiş yöntemdir ve deneyen kişinin denemediği yöntem kalmadıktan sonra denediği bir yöntemdir. Sivilce tedavisi için şuradan bunu alın ya da bu kimyasal madde gereklidir diye bir şey söz konusu değildir. Bu yöntem kesinlikle doğaldır. Öncelikle anlatmaya başlamadan önce sivilcelerin nasıl oluştuğuna göz atalım;

Uzmanlar, haddinden fazla salgılanan yağ hücrelerinin gözeneklerde birikmesi sonucu sivilcelerin oluştuğunu söylemektedir. Bu yağ hücrelerine sebum denir. Şimdi gördüğünüz gibi sivilcelerin neden, nasıl oluştuğunu anladık. Sivilcenin nasıl oluştuğunu anladıktan sonra çözüm için neler yapabiliyoruz ona bakacağız. Halk arasında yaygın olarak yüz yıkama, sabun vs. yöntemlerle sivilcelerden kurtulmayı öğütleyen birçok yöntem söyleniyor dimi? Başta söylediğimiz gibi deneyen kişinin denemediği hiçbir yöntem kalmamıştır. Velhasıl kelam; bu tür yönteminde etkili olduğunu söylemeyeceğiz.

Sivilce oluşmasına en büyük etkenin yağlı bir cilt yapısı olduğunu yazımızın başında anlamıştık. Ancak birçok arkadaşınızın yağlı cilt yapısına sahip olmasıyla sivilcesiz olması sizi hayrete düşürebilir. Yinede birçok kişi yağdan kurtulmanın yollarını ararken birçok hastalık, sıkıntı çekebiliyor. Çünkü cilt uzmanlarının verdiği bir takım ilaçlar ile ciddi anlamda etkilenme söz konusudur. Hatta size verilecek bu ilaçlara imza atmadan sahip olamıyorsunuz. Bütün bunları aşamalı olarak anlatıyoruz ki her şey net anlaşılabilsin.

Akne Tedavisi
Akne Tedavisi

Sivilce Tedavisi

Şimdi yavaştan sivilcenin tedavisine geçebiliriz. Sivilcenin tedavisini yaparken vücutta bulunan toxinleri atmanız gerekiyor. Toxinler yeme içme sonucu oluşur ve üç türlü vücuttan atılır.

Bunlar;

Bağırsak

Karaciğer

Ter

Şimdi toxinlerin vücuttan atılması için sağlık birey olmanız gerekiyor. Toxinlerin atılabilmesi için bağırsak ve karaciğerin sorunsuz olması gerekmektedir. Uzmanların bir araştırmasına göre; Sivilce sorunu yaşayanların çoğunda bağırsak problemi görülmüştür. Eğer bağırsaklarda sorun olursa toxinler ter yolu ile atılmaya çalışılacaktır. Buda ter bezlerinde birikecek gözeneklerin sivilceye dönüşmesini sağlıyor.

Şimdi bütün meseleyi anladınız mı? Toxinlerin vücuttan atılması için iki ana unsur var; Karaciğer, bağırsak. Bu iki unsur çalışmadığı zaman ter yöntemi ile atılıyor. Ter yöntemi ise sivilceye sebep oluyor.

Şimdi sebebimizi iyice kavradık TOXIN

Şimdi bu sorunu ortadan kaldırmak için toxinlerin nasıl sağlıklı bir şekilde vücuttan atabileceğimize bakalım.

Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi

Toxinleri atmak için sizlere şimdi bir liste verelim.

Havuç

Elma

Salata

Üzüm suyu

Ispanak

  1. Havuç; A vitamini ile ünlü havucumuz toxinleri vücuttan atabilecek en iyi yiyecektir. Havucun içerdiği beta karoten vücut için A vitamini eksikliğini giderir. Havucu fazla tüketmemeniz önemlidir. Çünkü yan etkiye sahip olabiliyor. Havucun diğer bilinen faydaları ise gözlere ve dişlere iyi gelmesiyle bilinmektedir. Uzmanlar, aşırı tüketme sonucu ten renginin de değişebileceğini söylemektedir.
  2. Elma; Ciltte oluşan bütün yaraların dermanı olan elma aynı zamanda toxin atıcısı olarak biliniyor. Sivilcelerin yaptığı izleri geçirebilen bir meyvedir.
  3. Salata; Salata içerdiği su açısından vücut için kaçırılmaz bir nimettir diyebiliriz. Çünkü %90 dan fazla su içerir.
  4. Üzüm suyu; Antioksidan içermesi ile bilinir. Faydası oldukça fazladır, imkanı olanlar tüketebilirler.
  5. Ispanak; Ispanak demir vitamini eksiliği açısından zengindir. En az haftada bir kez tüketilmelidir.

Beş maddeden olmazsa olmazlarını size belirteceğiz. Öncelikle her gün olmak şartı ile olmazsa olmazlarınız Havuç ve Salata olmalıdır. Elma’yı iki günde bir tane yiyecek şekilde tüketebilirsiniz. Sebebi; İshal sorunu olanlarda sıkıntı çıkartabiliyor. Aynı durum üzüm suyu içinde geçerlidir. Tabi ek olarak antioksidan içeren bütün meyveleri kendiniz araştırıp tüketebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yüz yıkama konusunda tekrar değinmek istiyoruz. Yüzü sabah ve akşam olmak kaydıyla yıkayabilirsiniz. Ancak elleriniz ile yüzünüz birleşmemesi gerekiyor. Bunun için eldiven kullanmanız daha uygundur. Sadece bir suyla yıkamaya özen gösterin. Tamamen doğal yöntemler ile sivilce belasından kurtulmak için bunları denemekte fayda vardır. Her şey doğal olduğu için denemekten bir şey çıkmaz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir başlıklı makalemizde Cilt analizörü ile tedavi, Cilt analizörü ile tedavi zararlımı ve Cilt analizörü ile tedaviye nasıl karar verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16