Diyet yapmadan kilo vermek için neler yapmak gerekli

Diyet yapmadan kilo vermek için neler yapmak gerekli

Contents

diyet yapmadan kilo vermek, diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyet yapmak istemiyorum, diyetsiz kilo vermek

Diyet yapmadan kilo vermek için neler yapmak gerekli

Özellikle göbek çevresindeki yağlardan şikâyetçi bayanlar için hazırlamış olduğumuz bu yöntemler sayesinde fazla yağlarınızda kurtulmuş olacaksınız.

Özellikle göbek çevresindeki yağlardan şikâyetçi bayanlar için hazırlamış olduğumuz bu yöntemler sayesinde hem göbekten kurtulmuş olacaksınız, hem de bölgesel olarak incelmenin ne kadar iyi hissettirdiğine tanık olacaksınız. Fazla yağlarınız sadece göbek kısmınızda ama siz kilo verince basen veya göğüs gibi bölgelerde mi veriyorsunuz? Bu durum sonucunda memnun olduğunuz kısımlar da bozulmuş oluyor, göbek ise olduğu gibi duruyor mu? Bu duruma son vermek için ipuçlarımıza bir kulak kesilin deriz. Milyonlarca insanın ortak düşüncesi olabilen kilo verme problemi, gencinden yaşlısına kadar her yaşta kendini göstermektedir. Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen kilo problemi için her insan doğru ya da yanlış bildiği tüm bilgileri başkalarına anlatmaktadır. Ancak bu bilgiler bazen bilgi kirliliğine dönüşmekte ve kilo problemi olan insanların sağlığıyla oynamaktadır. Bazı insanlarda obezite hastalığı derecesine kadar çıkabilen kilo problemini aşmak için uzman doktorların tavsiye ettiği püf noktalara dikkat çekmek yeterli olacaktır. Havaların ısınmasıyla beraber hemen her insan kilo vermenin yöntemlerini araştırır hale gelmiştir. Bu noktada hızla kilo verdiren yöntemler elbette daha çok tercih edilir durumdadır. Ancak hızla kilo vermek aynı hızda kilo almanıza sebep olacaktır. Hızla verilen kilolar kalıcı kilo vermeyi sağlamadığından dolayı sadece bir dönemliğine kilo sıkıntınızı ortadan kaldırmış olursunuz. Kalan zamanda yine fazla kilolarınızdan yakınacak, tekrardan eski halinize dönmek isteyeceksiniz.

 

Kilo vermenin püf noktaları

Kilo problemleriniz varsa yapmanız gereken en basit yöntem hareketli bir yaşam tarzını tercih etmek olacaktır. Yemeklerinizde çok fazla oynama yapmasanız bile eğer hareketli bir yaşamı tercih ederseniz size yararı dokunacaktır.

Alanında uzmanlaşmış diyetisyen veya doktorların önerileri ise şu şekildedir;

– Diyete veya egzersizlere başlamadan önce kilo probleminizi kafanızda bitirmeniz gerekmektedir. Kafanızda kilo vereceğini ve sonucun güzel olacağını düşünerek adım atabilirsiniz.

Egzersiz yapmaya başlamalısınız. Her gün düzenli olarak yürümek, merdiven çıkmak, uzun süren oturma saatlerini yarıya indirmek gibi hareketler ile diyetinize artı kazandırabilirsiniz.

diyet yapmadan kilo vermek– Yemek seçimi için doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ancak bazı yemekleri kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Örneğin tatlıları yarıya indirmek, balık tüketimini arttırmak, kırmızı et yemeye dikkat etmek gibi püf noktalar sizin yararınıza olacaktır.

– Çok fazla açlık hissetmeden belirli aralıklar ile yemek yemek metabolizmanızı daha fazla çalıştıracaktır.

– Tuz, şeker ve un üçgeni en dikkat çekilecek tatlardır. Bu tatların yemeklerde kullanımını minimum düzeye indirerek vücudunuzun rahatlamasını ve kiloların yakımını sağlayabilirsiniz.

– Saat 19.00’dan itibaren yemek yememeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bu saatten sonra yenilen yemekler vücutta yağa dönüşmektedir. Gece geç saatlerde yenen yemeklerin yakılması ise gün içinde yenilen yemeklere göre daha zor olmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Bayram Sonrası Sağlıklı Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde bayram sonrası diyet, bayram sonrası sağlıklı beslenme ve bayramda dikkatli beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM