Diyet Programınıza Detoks Yapmak İçin 5 Muhteşem Yöntem | yehhu.NET

Diyet Programınıza Detoks Yapmak İçin 5 Muhteşem Yöntem

Diyet Programınıza Detoks Yapmak İçin 5 Muhteşem Yöntem

detoks nedir, diyet ile detoks yapmak, diyet yapmak, diyet detoksu nedir, diyet ile detoks yapmak

Diyet Programınıza Detoks Yapmak İçin 5 Muhteşem Yöntem

Gazete ve dergilerde her gün detoks yöntemleri ile ilgili tonlarca yazı yayınlanmakta. Bunlar çoğunlukla hayatınızı veya evinizi düzenlemekle ilgili bilgiler vermektedir. Peki diyetinizi detoksla yapmayı hiç düşündünüz mü? Yediklerimizi düzenlemeye ne dersiniz? Spor danışmanımın yardımıyla sizler için 5 dektoks yöntemi öğrendim.

Detoks Diyet1# Soda İçmek Diyete Yararlı mı?

Aslında sodanın sizlere pek de faydası bulunmamakta. Bu nedenle sodayı diyetinizden çıkarmanın size bir zararı olmayacaktır. Ayrıca yapay tatlandırıcılar kullanılan sodalar sağlığınızı da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle diyetinden sodayı tamamen çıkarın.

2# Diyet Sırasında Organik Yiyecekleri Tercih Etmeliyiz?

Organik yiyecekler her ne kadar pahalı olsa sağlıklı olduğundan tercih edilmelidir. Aşağıda sayacağım 12 yiyeceğin organik olanlarını tercih etmeniz ödeyeceğiniz her kuruşa değecektir. Elma, çilek, şeftali, üzüm, kereviz, ıspanak, nektarin, dolmalık biber, yaban mersini, marul, kavun, patates. Ayrıca aldığınız besinleri çok güzel yıkamanız gerektiğini unutmayın.

3# Diyet Yaparken Fast Food’u Unutun.

Diyetinize eğer detoksla yapmak istiyorsanız en önemli ayrıntılardan biri de fast food’tan uzak durmanız gerektiğidir.  Bir öğün fast food’ta almanız gereken bir günlük kalori olduğunu biliyor muydunuz? Ve bu kalorilerin çoğu yağ’dır.

4# Diyet Yaparken Hazır Yemeklerden Uzak Durun.

Hazır yemekler içlerinde sodyum ve çeşitli kimyasallar bulunduğu için sağlıksızdır. Bu kimyasallar sayesinde lezzetli ve taze görünürler. Bu nedenle sadece diyet programınızdan değil tüm hayatınızdan hazır yemekleri uzak tutmaya çalışın.

5# Tahıl Tüketmek Diyetinize Yardımcıdır.

Beyaz ekmek her ne kadar lezzetli gözükse de hiç sağlıklı değildir. Daha çok tam tahıllı ürünleri, kepekli ekmeği tercih edin. Bu sayede bağırsaklarınız çalışıp tokluk hissiniz artacaktır.


Bir önceki yazımız olan Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu başlıklı makalemizde güzel fotoğraf çekebilmek için, güzel fotoğraf çekilmek için ne yapmalı ve güzel fotoğraf çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM