Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur | yehhu.NET

Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur

Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur

Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur

Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur, Aslında bazılarımızın, belki de hemen hemen hiç birimizin bir hastalık bir rahatsızlık olarak görmediği ancak dikkat edilmesi gereken bize iyiden iyiye mesaj veren, bazı iç organ hastalıklarının habercisi dahi olabilen rahatsızlık türlerinden bir tanesidir deri lekeleri.

Deri lekelerinin aslında birçok nedeni birçok sebebi olabilir, tıpta, bu lekeler boyutlarına, cinslerine, renklerine, nerede olduklarına, nasıl göründüklerine kadar hepsi ayrı ayrı incelenmekte ayrı ayrı sınıflandırılmakta ve de hepsi ayrı ayrı mesajlar verip, haberci olmaktadır.

Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur
Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur görsel

Biz bunların hepsini tek tek açıklayamasak da şöyle kısaca bir özet geçecek olur isek; deride, cildimizde ve tenimizde gördüğümüz, koyu renkte ki lekelerin sebebi karaciğerlerimiz den kaynaklanır ve bu lekelere tıp dilinde ‘’ karaciğer lekeleri ‘’adı verilir.

Yine cildimizde meydana gelen, gözlemlediğimiz beyaz lekeleri ise yine tıp dilinde ‘’ vitligo  ‘’ adı verilir.

Bu lekeler önce doktora gösterilmeli, doktorun tanısı ve tedavisi doğrultusunda, doktorun verdiği reçeteli merhemler ile tedavi edilmekte ve lekelerden kurtulunabilir.

Ancak yine de lekeleri elle fazla ellememek, dışarıdan her hangi bir şeyle bir aletle bilinçsizce müdahale etmemek gerekmektedir, aksi takdirde lekeler büyüyebilir, dağılabilir ve sonrasında başka hastalıklara başka rahatsızlıklara dahi çevrilebilmekte, dönüşebilmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Maskesi Hazırlarken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Cilt Maskesi Hazırlama ve Cilt Maskesi Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM