Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı | yehhu.NET

Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı

Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı

Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı

Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı,  Daha güzel ve sağlıklı bir hayat için ne yapmanız gerektiğini pek bilmeyenlerden misiniz ?

İşte size bunun cevaplarını veriyoruz.

1- Sabahları Mutlaka bir bardak çay içmelisiniz.

Her geçen yıl teknoloji gelişmekte ve son araştırmalara göre bir bardak sıcacık çayın, böbrek kanseri olma tehlikesini %20 civarından düşürmekte. Bu ufak bir püf noktayı atlamamaya dikkat edin.

2- Uykunuzu düzene sokun.

Az veya fazla uyku ömrünüzü azaltıp uzatabilmekte. İngilterede yapılan bir araştırmaya göre bir gün içerisinde 9 saatten çok, 6 saatten aşağı uyumak Allah korusun ne sebeple olursa olsun doğabilecek erken ölüm riskinizi 2 katına çıkarmakta. Bir günde ideal saat 7 ve 8 saat olarak uyumaya dikkat edin.

Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı
Daha Güzel Bir Hayat için Neler Yapmalı görsel

3- Lens kullananlar dikkat

İngiliz bilim adamlarının araştırmalarının sonucunda lens ile duş almak su ile bulaşabilecek bakterinden gözlerinizin mikrop kapmasına sonuç doğurabilir.Bu konuda dikkat etmelisiniz.

5- Mutlaka kontrol edin.

Bulaşık makinası, buzdolabı vb. Beyaz eşyalarınızın bakım ve onarımına gereken önemi vermek her an doğabilecek yangın felaketini önlemek için çok önemlidir. Bu bakıma dikkat etmeyen örnek vermek gerekirse ABD’de çamaşır makinasından çıkan yangınlarda her yıl 320 kişi hayatını yitirmektedir.

6- Her zaman dik oturun.

Yamuk bir şekilde oturmak kimseye fayda sağlamamaktadır. Bilim adamlarının araştırmacılarına göre dik oturmak gerekmekte ancak çokta dik oturmak omurgalara zarar vermekte bu nedenle biraz arkaya yatırmakta fayda var.

7- Oda spreyleri sağlığa çok zararlı

İspanyadaki bir araştırmaya göre evi temizlerken kullanılan sprey ürünlerini kullanmak astım hastalığına bağlı olarak kriz geçirme tehlikesini %80 yükseltmekte..

8- Uzanın

Abd’ de bir dergide yayınlanan bir makaleye göre sürekli oturan insanlarda kalp,şeker ve aşırı kilo almaya yatkın olarak genler ateşlenip aktif hale gelebilmekte. Bu nedenle evinizde yaptığınız aktivitelerde uzanıp rahat edin.

 


Bir önceki yazımız olan Burçlara Göre Meslekler başlıklı makalemizde Burçlara Göre Meslekler ve meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM