Çocuklarda Parmak Emme Hastalığı | yehhu.NET

Çocuklarda Parmak Emme Hastalığı

Çocuklarda Parmak Emme Hastalığı

Contents

Çocuklarda Parmak Emme Hastalığı, bebeklerin parmak emmesi, parmak emme alışkanlığı, parmak emme için çözümler, parmak emmenin zararları hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz

Çocuklarda Parmak Emme Hastalığı

Parmak emmek bir yaşına kadar çok normal bir davranıştır. Bir yaş ve altı çocuklarda çok sık görülebilir. Yalnız bir yaşından sonra devam ederse kesinikle bir sorun vardır. Anne ile olan bağlanmada bir eksiklik meydana gelmiştir.

* Anne çocuğun isteklerine olumlu olarak yanıt vermemişse

* Bebek her ağladığında yanında anne yanında olmadıysa

* Anneye karşı olan güvensizliğin olduğu durumlarda parmak emme alışkanlığı görülmektedir.

Bunların dışında 3 ve 4 yaş sonrasında parmak emme davranışı devam ederse bu günsizlik ortamının hala devam ettiğini ve bu sorun için acil çözümler aranıp veya üretilmesi gerekmektedir.

Çocuklar gennelille uykuya gecerken parmak emerler. Bu olayda çocuklarda sıklıkla görülmektedir. Çocuklar genellikle kendilerini güvensiz issetiklerinde daha sıklıkla parmak emerler, veya bir yabancının olduğu ortamda parmak emerler o ortamda kendilerini güvensiz issede bilirler bu tür ortamlarda genellikle çok sık çocuklarımız parmak emerler.

Çocuk parmak emiyorsa nasıl çözümler denenebilir?

Çocuk memeyle ayrılmada bir güvensizlik olduğu için ilk önce anneyle çocuk arasında bir güven oluşturmak gerekmektedir. Bunun içinde annenin sürekli taktiri, ve sürekli çocukla ilgilenmesi gerekmektedir.

Annenin kesinlikle çocuğu eleştirmemesi gerekmektedir. Çocuğu kesinlikle azarlayıp aşalamaması gerekmektedir. Buşekilde bir ilişki varsa anne ve çocuk arasında iyi bir güven ortamı oluşmayacak ve ilerde daha büyük sorunlarda çıkmaktadır.

İlk önce yaşının gerektiği gibi davranması ve bu davranışı yapmaması gerektiği öğretilmelidir.


Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Gaz Sancısı ve Tedavisi başlıklı makalemizde bebeklerde gaz sancısı nasıl gider, Bebeklerde Gaz Sancısı ve Tedavisi ve gaz sancısını giderme yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM