Çocuk Vitaminleri Hakkında Bilgiler | yehhu.NET

Çocuk Vitaminleri Hakkında Bilgiler

Çocuk Vitaminleri Hakkında Bilgiler

çocuk vitaminleri, çocuk vitaminleri ne işe yarar, çocuk vitaminleri hakkında bilgi, çocuk vitaminleri zararları

Çocuk Vitaminleri Hakkında Bilgiler

Mikro-Gen ilaç tarafından çocuklar için Nutrigen çocuk gelişim şurupları markası altında île geliştirdiği Ferromîxîn ve Vitamixin adlı vitamin ve mineral takviyeleri Avrupa lansmanı, Londradaki Nutri Centrede yapıldı, ingiliz basınının da yoğun ilgi gösterdiği lansmana Türkiyeden de gazeteciler katıldı. İngiliz medyasında sağlık alanında referans noktalarından biri olarak kabul edilen, ingilterenin en saygın Üniversitelerinden Cambridgede öğretim görevlisi olan Dr. Sarah Brewer ve Dr. Altuğ Barutun sunumu ile gerçekleştirilen lansmanda, ingiliz çocuklarının gelecekleri için bu Türk vitaminlerine duyulan güvenin altı çizildi.

Dr. Altuğ Barut, Nutrigen markasının, çocukların farklı ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş, nutrigenomikler ile güçlen-dirilmiş çocuk gelişim şurupları olduğunu ve Nutrigen markası altında İngilterede 2 adet toz form ve 6 adet şurubun satışa sunulduğunu bildirdi. Vitamin ve mineral şurubu istemeyen ve içirilemeyen çocuklar için özel olarak geliştirilen Ferromixin ve Vitamixin vitamin-mineral tozu formlarıdır.

Çocuk Beslenmesi
Çocuk Beslenmesi

Kokusuz ve toz formda olduğu için çocukların yemeklerine karıştırılarak fark etmeden yedirilebilen bu iki vitamin ve mineral, ebeveynlerin yardımına koşuyor. Ferromixin ve Vitamixinin kalitesi ve farklı özellikleri ile ingiltere Sağlık Bakanlığının izniyle satışa sunulduğunu belirten Dr. Altuğ Barut, bu ürünlerle birlikte ingilterede bedeli devlet tarafından karşılanan, toplam 3 takviye olacağını ifade etti.

İNGİLİZ DOKTORUN TÜRK VİTAMİNLER İLE DENEYİMİ

ingilterede Doktorlardan ücretsiz olarak sağlanabilen Nutrigen saşe formları en önemli özelliği toz şeklinde olması ve bu tozun soya yağı tabanlı bir mikro kapsülle kaplanmış olması nedeniyle içindeki mineral ve vitaminlerin besinlerle çocuklara oranla vücut ve zeka yapıları yönünden daha iyi geliştikleri belirlendi.

Ferromixin ve Vitamixin çok yaratıcı, insanların evlatları için kullanmaktan vazgeçemeyeceği iki ürün. ingilterede sağlık ziyaretçileri 6 aydır bu ürünleri kullanmaktadır. Nutrigenin, bu anlamda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Unutmayalım ki gıdaların besleyici öğelerinde son yıllarda önemli azalmalar var, bu nedenle çocuklara vitamin ve mineral desteğinin mutlak suretle yapılması gerekmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Okul Çağı Çocuklarımız başlıklı makalemizde okul çağı çocukları, okul çağı çocuklarımız ve okula giden çocuk psikolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM