Çocuk Sahibi Olmadan Düşünmeniz Gereken 7 Şey | yehhu.NET

Çocuk Sahibi Olmadan Düşünmeniz Gereken 7 Şey

Çocuk Sahibi Olmadan Düşünmeniz Gereken 7 Şey

bebek sahibi olmak için, çocuk sahibi olmak istiyorum, çocuk sahibi olmak için, çocuk yapmadan önce, düşünmeniz gerekenler yazımızda mevcuttur.

Çocuk Sahibi Olmadan Düşünmeniz Gereken 7 Şey

Bebek sahibi olmadan önce düşünmeniz gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu süreç oldukça bunaltıcı olabilir. Hangi bezi kullanacağınız veya bebeğinizin odasını hangi renge boyayacağınızı düşünmeden önce daha ciddi konulara eğilmeniz gerekecektir. İşte size kullandığınız doğum kontrol yöntemini bırakmadan önce düşünmeniz gereken 7 ciddi nokta.

#1 İlişki

Eğer zaten temelleri sağlam olmayan bir ilişkiniz varsa be bu ilişkiyi düzeltmek için bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız, bunu tamamen unutun.  Çünkü zaten iyi gitmeyen bir ilişkiyi yürütmek bebek sahibi olduğunuzda daha da zor olacaktır. En sonunda bu durumun acısını iki değil üç kişinin çekeceğini unutmayın. Ancak zaten güzel ve sağlam bir ilişkiniz olduğunu düşünüyorsanız okumaya devam edin.

#2 Maddiyat

Bu konu ilk bakışta kolay fakat düşünmeye başladıkça daha zorlaşacaktır. Bir bebek sahibi olmayı maddi olarak karşılayabilecek bir durumda mısınız? Bebek bezleri, kıyafetler, işten bir süre ayrılmanın getireceği masraflar, bakıcı ve daha büyük bir araba alma gerekliliği… Tüm masrafları düşünün, sonuç olarak geleceğiniz noktada bu maddi yükler bir bebek sahibi olmadan göze almanız gereken masraflardır.

#3 Diğer Çocuklar

Eğer zaten çocuklarınız varda bir bebek sahibi daha olmadan önce onların durumlarını düşünmeniz gerekiyor. Tabii ki kararı onlar vermeyecek fakat siz iki yada daha çok çocuğa bakabilecek misiniz?

Bebek Sahibi Olmadan Önce
Bebek Sahibi Olmadan Önce

#4 Kariyer

Geçim derdi her geçen gün yakanızı daha fazla sıkıyor. Bu nedenle ailede artık kadınların aktif olarak çalışması gerekmekte. Peki hem anne hem bir iş kadını olmaya hazır mısınız? Tabi hayat reklamlardaki gibi “çocuk da yaparım, kariyer de” sloganı kadar kolay olmayabilir. Eğer anne olarak kariyerinizde iyi bir yere gelmeyi planlıyorsanız bebeğinize ayıracağınız zamanı da göz önüne almanız gerekiyor. Doğum iznindeyken ofisinizden uzak olduğunuzda ve iş arkadaşlarınızın ve rakiplerinizin ofiste çalışıyor olacağını unutmayın.

#5 Yaş ve Sağlık

Büyük büyük annelerimizin zamanında neredeyse 40 larında bebek sahibi olmak çok normaldi. Fakat günümüzde çoğumuz 30 larından sonra çocuk sahibi olmayı düşünmüyor. Buda muhtemelen sağlık problemlerinden dolayıdır. Eğer 40’lı yaşlardaysanız çocuk sahibi olmadan doktorunuzla görüşünüz. Sizin sağlığınız bebek sahibi olmaktan daha önemlidir.

#6 Destek

Ne kadar iyi bir ebeveyn olursanız olun bir bebeği büyütürken yardıma ihtiyacınız olacaktır. Eşinizin de ötesinde başka birinin desteğine ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Peki, yabancı birine nasıl güveneceksiniz. Yada anneniz size yardımcı olacak kadar yakında mı oturuyor. En basitiyle arkadaşlarınızla çıkacağınız bir akşam eğlencesi veya doğum günü kutlaması için bebeğinizle kim ilgilenecek?

#7 Yaşam Tarzı

Bana sorarsanız bu madde diğerlerinden çok daha önemli. Yaşam tarzını bebek sahibi olma kararınızı mutlaka etkileyecektir. Özellikle de ilk bebek için. Kulağa ne kadar korkunç gelse de bunların doğru olduğunu unutmamak gerekiyor. Hayatınızı daha rahat geçirmek varken bir bebek sahibi olarak böyle bir sorumluluk altına girmek istiyor musunuz? Bebek sahibi olduktan sonraki her kararınızda aklınızda minik bebeğinizin ihtiyaçları da olacak. Eğer özgür ve bağımsız bir ruha sahipseniz spontane yaşamayı ve seyahat etmeyi seviyorsanız bebek sahibi olmak sizin için şimdilik iyi bir fikir olmayabilir.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM