Cinsel Yaşam ve Kadınlarda Orgazm | yehhu.NET

Cinsel Yaşam ve Kadınlarda Orgazm

Cinsel Yaşam ve Kadınlarda Orgazm

Cinsel Yaşam ve Kadınlarda Orgazm, cinsel yaşam, orgazm, kadınlarda orgazm, kadınlarda uyarılma gibi merak ettiğiniz konular yazımızda

Cinsel Yaşam ve Kadınlarda Orgazm

Genital kuruluk cinsel yaşamı aktif olan bayanların hemen hemen hepsinin belirli dönemlerde karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. özellikle menopoz dönemi ve hamilelik sonrası sıkça rastlanır. Vajinal kuruluk fizyolojik ve psikolojik bir çok nedenle ortaya çıkabilir. Sebebi ne olursa olsun vajinal kuruluk ağrılı ve rahatsız bir cinsel ilişki yaratmakta ve bu sorun bireylerin tüm yaşantısına yansımaktadır. Bu sorunun giderilmesinde en kolay ve etkin yollardan biri Lubrikan yani kayganlaştırıcı kullanımıdır. Rakamların yardımına bu noktada da başvuralım.

Cinsel ilişkiyi kolaylaştırma, kadınlarda cinsel doyumu artırıyor. Indiana Üniversitesi Cinsel Sağlık Bölümü tarafından 2453 bayan üzerinde yapılan bir çalışmaya göre Lubrikan (cinsel ilişki için özel olarak üretilmiş kayganlaştırıcılar) kullanan bayanların %70 i cinsel yaşamlarının renklendiğini vurgulamış, %65 i ise vajinal kuruluğun giderilmesiyle daha rahat ve keyifli bir cinsel birliktelik yaşadıklarını belirtmiştir.

Cinsel Yaşam, Kadınların Orgazmı
Cinsel Yaşam, Kadınların Orgazmı

Kadınlarda orgazm için yeterli genital uyarılma mutlak gereklidir. Genital uyarılma için uygun bir kayganlık birinci koşuldur. Böylelikle ağrı ve ağrıya bağlı meydana gelen cinsel ilişkiden kaçma ya da vajinismus ortadan kaldırılmış olur. Ancak güçlü genital uyarılma için lübrikasyon tek başına yeterli olmayabilir. Bu nedenle, kadın genital dokusunu güçlü bir şekilde uyaracak bütünüyle doğal maddelerden oluşmuş lubrikanların kullanılması çok büyük öneme sahiptir.

Eczanelerimizde bu amaçla geliştirilmiş, uluslararası CE sertifikasyonuna sahip, içinde Panax ginseng ve uyarıcı nitelikte özel bir tür kırmızı biber ekstresi bulunan uyarıcı jeller bulunmaktadır. Bu tip jeller lubrikanların aksine sadece vajina içine püskürtülerek uygulanmakta ve uyarılma bozukluklarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Yeterli uyarılma sağlanılmadığı takdirde orgazm bozuklukları ortaya çıkar, istenilen orgazm seviyesine erişilemez ve eşlerin her ikisini de etkileyen önemli bir sorun halini alır. Bu tür uyarıcı jeller ile uyarılma doğal yollarla artmakta ve orgazm problemleri tozlu raflara kaldırıl-maktadır.

Unutmayalım ki, mutlu bir cinsel yaşam, mutlu bir hayatın en önemli bileşenleri arasında yer alır. Diğer bir ifadeyle, Cinsel Sağlığımızı korumak ve cinsel ilişkilerimizi renklendirmek adına yapacağımız her şey, daha mutlu bir yaşam için atacağımız adımlar arasında yer alır. Uyarıcı ve kayganlaştırıcı jeller, bu adımları atarken en büyük yardımcınız olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Çocuklarımızın İnternet Sürelerini Kontrol Altında Tutalım başlıklı makalemizde Çocukların Bilgisayar Kullanımı, Çocukların Bilgisayar vakitleri ve çocuklarınızdan interneti kısıtlayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM