Cilt Lekeleri için Maske | Cilt Maskesi

Cilt Lekeleri için Maske | Cilt Maskesi

cilt lekeleri için maske, cilt lekeleri maskesi, ciltteki lekeler için maske, cilt maskesi nasıl yapılır, ciltteki lekeler için maske yapımı

Cilt Lekeleri için Maske | Cilt Maskesi

Cilt lekeleriniz için piyasada satılan pek çok marka cilt maskesi var ama cildiniz için en uygun olan bu yüz maskeleri ile gerçekten cildinizdeki lekelerden kurtulmak ne derece doğrudur bu makalemizde sizlere açıklayalım.

Özellikle güneş lekeleri çok önemli bir konudur. Hemen müdahale etmek gerekir, bu tür güneş lekelerinde çok geç kalmamak lazım. Güneş lekeleri halı kiri gibidir ne kadar çok beklerse o kadar çıkması zor olur. Bu yüzden hızlı bir şekilde güneş lekelerinden kurtulmak gerekir.

Güneş lekelerinden korunmak için kendi evinizde yapacağınız bazı uygulamalar var. Bu maskeyi herkes haftada bir kez yapabilir. Hemen hemen bütün ciltler için uygun olan bu maskeyi haftada 1 kez uygularsanız cildinizdeki değişimlere şahit olacaksınız. Özellikle maskeyi uygulamak için akşam saatlerini tercih edebilirsiniz.

Cilt Maskesi
Cilt Maskesi

Peki neler gerekli bu maskeyi hazırlamak için

2 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı karbonat
3 damla limon suyu (Gerçek limon suyu kullanılacak)

Cilt maskemizi yaparken 2 yemek kaşığı yoğurdumuzun içine 1 çay kaşığı karbonat ilave ediyoruz. Bu maskeyi hazırlarken kesinlikle oranlar bozulmayacak herşey ölçüsünde kullanılacak. Daha sonra yoğurdumuzun üstüne 3 damla limon suyunu ekleyeceğiz. Daha sonra bu karışımı küçük bir çay kaşığı ile karıştırıyoruz. Bu maske iyice köpürene kadar kaşık ile karıştırmaya devam ediyoruz.

Bu maskede neden yoğurt kullanıyoruz? Çünkü yoğurdun aminoasit değeri çok yüksektir. Cilt yüzeyini çok iyi temizleme özelliğine sahiptir. Ayrıca cilt beyazlatma sırasında da yoğurt kullanılır. Bu cilt maskesimizde asıl işi yapan karbonattır. Karbonat bütün cilt beyazlatıcı ürünlerin içinde de mevcuttur. Hatta diş beyazlatıcı ürünlerin arasında bile karbonatı sık sık görürsünüz. Limon ise glikolik asit içerdiği için bu maskede kullanıyoruz. Limon özellikle cildin üst tabakasında ölmüş olan derilerin temizlenmesinde son derece etkili bir maddedir.

Cilt maskesi yüze nasıl uygulanır

Hazırladığımız cilt lekeleri için maske’mizi parmağanızın ucuyla tastan alarak önce yüzünüzdeki lekeli bölgeleri hafifce sürtüyoruz. Aşağıdaki resme bakınız.

Yüzünüze sürdüğünüz maskeyi hafifçe masaj yaparak lekeli bölgeye biraz yediriyoruz. Aşağıdaki resme bakınız.

Bu uygulama yaklaşık olarak 2 yada 3 dakika sürebilir. Uygulama bittikten sonra 5 ila 10 dakika, kuru ciltler 5 dakika yağlı ciltler 10 dakika süreyle ciltlerinde bu cilt maskesini bekletecekler. Bu maske kuruduktan sonra  soğuk su ile yıkanarak maske cildinizden temizlenecek. Hemen ardından cildi yağlı olanlar maske uyguladıkları bölgeleri gül suyu ile normal,hassas ve kuru ciltlere sahip olanlar ise maden suyu ile tonik yapacaklar.

Bu güneş lekesi bakımında önemli olan şey ertesi sabah mutlaka güneş kremi kullanılmasıdır. Çünkü cildin üst tabası soyulduğu için cildimiz artık güneşe daha hassas bir hale gelmiş olacaktır. Evde çıksanız da çıkmasanız da bu bakım aralıklarında mutlaka cildiniz için krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Hazırlamış olduğumuz bu maskeyi sadece 1 kez kullanın, dolapta saklayıp tekrar kullanmayın. Yapacağınız her cilt lekesi maskesini kullandıktan sonra artan kısmını saklamayın. Direk çöpe atın. Ayrıca cilt maskesi hazırlandıktan sonra en geç ilk 10 dakika içinde uygulanmalıdır eğer bellerseniz  hazırladığınız maskenin cildinize bir faydası olmayacaktır. Bu maskeyi ayrıca yüzünüz dışında elleriniz ve kollarınız içinde kullanabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir başlıklı makalemizde Cilt analizörü ile tedavi, Cilt analizörü ile tedavi zararlımı ve Cilt analizörü ile tedaviye nasıl karar verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM