Cilt Bakımında Solaryum Etkisi | Solaryum Faydaları

Cilt Bakımında Solaryum Etkisi | Solaryum Faydaları

Contents

cilt bakımında solaryum etkisi, cilt bakımında solaryum ne işe yarar, solaryum ile cilt bakımı, solaryumla cildimize bakım yapmak

Cilt Bakımında Solaryum Etkisi

Solaryum gelişmiş ışınlardan oluşturulmuş  cihazlardır bu cihazların amacı güneşten aldığınız reaksiyonları almanızı sağlamasıdır.Tabi ki  solaryumda kullanılan ışıklar güneşten biraz farklıdır.Bu cihazlar uva ve uvb ışını vermektedirler, güneşte olan ışınlar ise ultraviyole, uva uvb ve uvc dir. Uva ve uvb ışınların etkileri hücredeki renk hücrelerini harekete geçirmek suretiyle bronzluğu sağlayan ışınlarıdır. Solaryum da  bu ışınlar kullanılarak cildin rengi değiştirilmektedir.Üç çeşit solaryum cihazı vardır bunlar

1- Yatay olarak olanları komple vücut bronzlaştırmak için tercih edilir.

2-  Dikey olarak ayakta durarak yine komple vücut bronzlaştırılmasın da kullanılır.

3- Dekolte bele kadar ellerde dahil olmak üzere bronzlaştıran cihazlardır.

Solaryum Etkisi
Solaryum Etkisi

Solaryuma girerken bayanların makyajlarını silmeleri gerekmektedir, beyler ve bayanlar içinde solaryuma girerken cildin temiz olması gereklidir, duş aldıktan sonra solaryuma girilir ise daha güzel bir bronzlaşma olacaktır.Parfüm ve parfüm içeren kremler solaryum esnasında kullanılmamalıdır ve en önemlilerinden birisi de solaryum esnasında gözlerinizi açıp ışınlara bakmamanız gerekir gözleriniz de sorunlara yol açabilir.

Solaryumda bronzlaşma da kullanacağınız cihaz çok önemlidir tüm cihazlar aynı gibi olsa da yaptıkları etki farklıdır cildinizin rengine ve solaryumda verilecek sıcaklığa göre  seansınız değişiklik gösterecektir.

Güneş ışınları tarafından aldığımız cildimizin ihtiyacı olan D vitamini solaryum cihazların da ki lambalar yardımı ile cildimize aktarılabilmektedir.Bununla birlikte romatizmalı ağrılar ve kemik rahatsızlıklarında solaryum çok tavsiye edilmektedir, yine sivilce tedavilerinde kullanılmaktadır.Fizik tedavilerinde kullanılabilir ve solaryum dan çıkan kişi cildinden memnun olduğu için öz güven artışı ve rahatlama olacağı için psikolojik sıkıntıların rahatlatılmamasına da etkisi vardır. Mutluluk hormonunu çalıştırdığı için kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Cilt de oluşan selülitler için direk bir tedavi olarak kullanılmasa da kan dolaşımını hızlandıracağı için iyi bir yan etkisi olmaktadır.

Solaryumun faydasının yanı sıra bilinçsiz ve yanlış yapılan bir solaryum seansı sonrası güneşten de alabileceğiniz yan etkileri alabilirsiniz.Solaryum da kullanılan lambaların belirli bir ömrü vardır eğer ömrü dolmuş olan bir lambalı solaryuma çok fazla girerseniz ciddi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz.

Yan etkilerinden bazıları şunlardır;

–  cildiniz de lekelenmeler meydana gelebilir.

–  ilerleyen zamanlar da yine ciltle ilgili yaşıyacağınız  problemler olabilir bu yüzden lambalarının bakımı yapılmış ve yenilenmiş solaryumlar tercih etmeniz önemlidir.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir başlıklı makalemizde Cilt analizörü ile tedavi, Cilt analizörü ile tedavi zararlımı ve Cilt analizörü ile tedaviye nasıl karar verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16