Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir

Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir

cilt analizörü nedir, Cilt analizörü ile tedavi, Cilt analizörü ile tedaviye nasıl karar verilir, Cilt analizörü ile tedavi zararlımı

Cilt Analizörü ile Tedaviye Nasıl Karar Verilir

Cilt analizöründen elde edilen verilere göre hastaya belli bir tedavi yöntemi uygulanır, bu uygulamayı yapmadan önce kişinin mutlaka bu analizörde testlerinin yapılması gerekmektedir.

En başta yapılması gereken hastanın cildinde çok sayıda gözenek olması durumunda bu kişiye dermaroller tedavisi yapılmalıdır. Ayrıca yine yapılacak olan bitkisel yöntemler ile bu gözenekler tekrar sıkılaştırabilinir.

Bir diğer sonuca göre şayet bu lekeler çok yoğun ise, yani bu lekeler zaman zaman güneşe bağlı lekeler olabilir yada doğuma bağlı lekeler olabilir bu lekenin yüzdesiyle beraber belli bir tedavi yöntemi oluşturulur. Bunların başında peeling tedavisi, TCA tedavisi veya son yıllarda tercih edilen melanom tedavisi dediğimiz leke tedavisi tercih edilebilir. Bu tedavi oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olup hem güneş lekelerinde hem ciltte oluşan ciltli bölgelerde hemde doğum sonrası meydana gelen melazma denilen lekelerde son derece başarılı bir uygulamadır.

Yine bu analizörü cihazı sonrasında yüzde oluşan kırışıklıklara bağlı olarak yüzdeki kırışık yoğunluğuna göre farklı bir tedavi yöntemi oluşturulur. Yine bir başka gençleştirme yöntemi olan botoks yönteminde özellikle göz ve alın çevrelerinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi oldukça kolaydır.

Diğer bir uygulama ise dolgu denilen hiyonolik asitle yapılan yüzdeki kırışıklıkların ve derin çöküklerin yine yüzümüzde oluşan deformasyonların doldurulması yöntemine dolgu yöntemi denilmektedir. Eğer cildin kendi dokusunda bir sorun varsa örneğin cilt renginin mat olması yada gevşek olması gibi mezoterapi yöntemleri uygulanabilir.

Ayrıca ışık dolgusu denilen farklı bir uygulama ile cilt görüntüsü taze ve canlı gösterilebilinir. Bu tedavi hastaya 3 seans olarak uygulanan bir diğer metottur. Bunlara bağlı olarak son yıllarda gelişen ve özellikle son 2 yıldır Türkiyede çok rağbet göre bir diğer uygulama ise kök hücre tedavisidir. Özellikle kök hücre tedavisinde başarı son derece yüksektir.

Yine AWT denilen bir yöntemle yüzde sarkan bölgeler tekrar gergin hale getirilerek cilde daha genç bir görüntü sağlanabilmektedir.

Cilt Analizörüyle Cilt Gençleştirmek Uygulaması

Gelişen günümüz teknolojisi ile artık son derece modern cihazlar yardımı ile cilt gençleştirmek mümkün hale gelmiştir. Cilt gençleştirmek isteyen hastalarımız bize başvurduğunda. İlk önce hastalarımızı cilt görüntüleme cihazına alırız ve burada detaylı bir analiz yaparız. Cihaz yardımı ile aldığımız sonuçlar doğrultusunda uygulamaya başlarız.

Bu cihazın nasıl bir analiz yaptığını kısaca anlatacak olur isek. Hastanın üç boyutlu görüntüsünü yandan ve  önden analiz etmek sureti ile problemleri ortaya çıkartmaktadır.

Ne tür problemleri ortaya çıkaracağından kısaca bahsedecek olur isek; ilk önce kişinin lekesinin derinliği, lekenin hangi bölgeye kadar indiğini ve lekenin yoğunluğu ile ilgili sonuçları bize göstermektedir. Bunun dışında kişilerin gözenekleri ve akne skarlarının  yoğunluğu ve onun derinliği ile ilgili sonuçları göstermektedir.

Bir diğer sonuç ise kırışıklığın yoğunluğu, yüzdeki kırışıklığın yüzdesi ve kırışıklıkların derinlik planlarını vermektedir. Hastalara bu analizler yapıldıktan sonra ise bir tedavi protokolü oluşturulur.

Bu cihaz bize hastanın cildine göre yaşının kaç olduğunu göstermektedir. Örnek verecek olur isek bu programa kişinin yaşını giriyoruz ve cihaz bu kişinin lekeye göre yaşını bizlere göstermektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Güzellik Getiren Bitkiler | 8 Güzellik Bitkisi başlıklı makalemizde bitkilerden gelen güzellik, bitkilerle güzel olunurmu ve güzelleştiren bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16