Cildimizde Sivilce Sorunları ve Nedenleri | yehhu.NET

Cildimizde Sivilce Sorunları ve Nedenleri

Cildimizde Sivilce Sorunları ve Nedenleri

Cildimizde Sivilce Sorunları ve Nedenleri, sivilce neden çıkar, sivilceden kurtulmanın yolları, sivilce tedavisi, sivilce izleri, sivilce nasıl geçer diyorsanız yazımızı okuyama devam ediniz.

Cildimizde Sivilce Sorunları ve Nedenleri

Genellikle ergenlik döneminde meydana gelen bu sorun ciltteki yağlanmaların artması ile başlar. Fakat sivilce tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu yüzden bir doktora gitmeniz daha iyi olur.

Sivilce sıkmak doğru mu?

Çoğu insanın yaptığı bir şeydir bu sivilce sıkmak ancak kesinlikle iyi yada faydalı bir durum değildir.Çünkü sivilce sıkıldığı anca yağ bezesi diğer dokulara yayılır ve ciltte iz kalmasına neden olur.

Sivilce’ye stres neden olur mu?

Elbette sivilcelere stres neden olmaktadır.Çünkü stres yaptığımız zaman vücuttaki yağ oranı artar ve buda sivilceye neden olabilir.

Sivilcelerin Oluşumunun önüne Temizlik ile geçilebilir

Her zaman temiz olmalısınızdır.Ancak sivilcelerden kurtulmak için yüzünüzü sık sık yıkamanız yağlanmaları azaltmaz ancak cildi kuruttuğu nedeni ile bazı sabunları yada temizleyecileri kullanmalısınız.Ayrıca krem kullanıyorsanız da kesinlikle yağlı kremler kullanmayın bu durum fondoten ve pudralar içinde geçerlidir.

Sivilcelerden kalan İzler

Artık tıp gelişti ve sivilcelerin bırakmış olduğu izlerden de kurtulmanız mümkündür. Fakat bu durum lazer tedavisi ile gerçekleşmektedir. Yani lazer tedavisi ile sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız cildinizdeki izlerin yüzde 50 ile yüzde 80 i arasında lazer tedavisi ile kurtulabiliyorsunuz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM