Çene Estetiği Nasıl Yapılır | yehhu.NET

Çene Estetiği Nasıl Yapılır

Çene Estetiği Nasıl Yapılır

Çene Estetiği Nasıl Yapılır

Çene Estetiği Nasıl Yapılır, çene estetiği nasıl yapılır, çene estetiği nedir, çene estetiğ fiyatları, çene estetiğ sonrası olanları olumlu yada olumsuz tüm haliyle açıklıyoruz. Estetik, daha güzel görünmek, daha hoş görünmek ve aynada kendinize baktığınızda kusursuz bir iz bırakan uzman kişilerin yaptığı güzellik becerileri diyebiliriz.

 

Çene estetiği nasıl yapılıyor ? Çene kısaltma yada küçültme ameliyatı, iş birliği gereken bir estetiktir. Çene kemiğinde kesikler yapılarak, ardından vidalanarak, kısaltılabilir, çenenizi arkaya yada öne alabilirler bu yöntem sayesinde. Bu operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

Çene kısaltma ameliyatı ağız içinden yapılan bir kesim ile yapılır. Yapılan çene operasyonuna göre kemiğin iyileşme süreci değişmektedir. Tamamen iyileşme yaklaşık olarak 7-8 haftada olur. Çene estetiğnden sonra genel olarak olanlar ve dikkat edilmesi gerekenler ; Çenemizin operasyon geçirdiği için çenemizi yoracak şeylerden sakınmalı ve kaçınmalıyız. Örnek vermemiz gerekirse, sulu beslenme tarzı seçilmelidir. Sıvı gıdalar ile beslenme yapılmalıdır.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır
Çene Estetiği Nasıl Yapılır görsel

Çenemizi yoracak, besinlerden kaçınarak iyileşme sürecini hızlandırabiliriz. Çene estetği fiyatları makalemizin giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi yapılacak olan çene kemiğinin santimetresine göre isteğe göre değişiklik gösterebilmektedir, çenenizin belki de kesilmesine gerek kalmadan törpületme yolu ile istediğiniz estetiğe kavuşabilirsiniz. Çene esteği hakkında bilgilendirici videomuzu, izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Çene estetği sonrasında kalıcı hasarlar yada iz gibi sorunlar kalır mı ? Çene estetğini mutlaka uzman kişilere yaptırmalısınız. Bu konuda master yapmış ve tanınmış kişiler vardır. Sağlığınızı riske atmamanızı öneriyoruz. Bununla birlikte çene estetii sonrasında çenenizde iz kalmaz, çünkü ağız içinden yapıldığı için bu bölgede dışarıdan herhangi bir iziniz yada yaranız olmaz. Çenenizi büyütmek yada küçültmek için kullanılan sentetik metaller gibi estetik yaptıran kişinin dokuları kullanarak da bu işlem yapılabiliyor.

 

Çok büyük çenem var estetik ile düzelir mi, yada çıkık bir çenem var düzelir mi ? Eğer böyle bir sorununuz var ise çene estetği ile yine güzelliğinize kavuşabilirsiniz, ancak bu tip sorunlarda kemiğe yönelik işlem yapılmaktadır. Kemiğiniz kesilerek, küçültülür ve istediğiniz boyutta ayarlanır.

 


Bir önceki yazımız olan Damla Silikon Mu Yuvarlak Silikon Mu başlıklı makalemizde Damla Silikon ve Yuvarlak Silikon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM