Cansız Saçlar için Öneriler | Cansız Saç Bakımı

Cansız Saçlar için Öneriler | Cansız Saç Bakımı

Cansız saç bakımı, cansız saçlar için öneriler, cansız saçların bakımı, cansız saç bakımı, cansız saçlara bakım nasıl yapılır

Cansız Saçlar için Öneriler | Cansız Saçların Bakımı

Saçlarının sağlıklı ve parlak bir görüntüye sahip olması tüm kadınlar için önem taşımaktadır. Ancak özellikle ince telli ve cansız saçlar büyük bir sıkıntı haline dönüşebilmektedir. Bunun sebebi ince telli saçların kısa sürede yağlanması ve hacmini kaybetmesidir. İnce telli ve cansız saçlar çabuk yağlandığı için hemen hemen her gün yıkanması gerekmektedir. Saç bakımınıza özen gösteriyorsanız ve daha hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız sizinle paylaşacağımız basit önerileri uygulamanız yeterli olacaktır.

Cansız Saçlar-Cansız saçlardan kurtulmak için ilk önerimiz bebek pudrası. Evet, yanlış duymadınız. Bebek pudrası yağ emici bir özelliğe sahip olduğundan saçlarınız tepe bölgesine ve saç çizginize bebek pudrası serpebilirsiniz. Parmaklarınızla hafifçe ovalayarak pudranız görünmez hale gelmesini sağlayın. Bebek pudrası açık renk saçlar için uygun bir seçenektir. Koyu renk saçlara sahipseniz bebek pudrası yerine kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuanlar son yıllarda kuaförlerin gözdesi olmuş durumda. Saçlardaki yağı emdikleri gibi aynı zamanda cansız saçlara hacimde kazandırıyorlar.

-Cansız saçlar için yapabileceğiniz bir diğer şey ise saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkamak olacaktır. Bu sayede saçlarınız sadece temizlenmekle kalmayacak aynı zamanda bütün atıklardan da kurtulacaktır. Saçlarınıza hacim kazandırmak için önce bebek şampuanı ile yıkayın. Sonrasında ise saçlarınız hafif bir şekilde nemliyken iri bigudiler ile sarın. Saç kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra da saç diplerinize deniz suyu spreyi uygulayın.

Önerilerimizi uygulamanız ve düzenli olarak evde saç bakımı yapmanız sağlıklı, parlak ve hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saçlar, kıvırcık saçlar ve saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya Tüm Saçlar için Saç Maskesi başlıklı makalemizde dökülen saçlar için saç maskesi, düz saçlar için saç maskesi ve Yağlı Saçlar için saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16