Burun Estetiği Ameliyatı ve Resimleri | yehhu.NET

Burun Estetiği Ameliyatı ve Resimleri

Burun Estetiği Ameliyatı ve Resimleri

Burun Estetiği Ameliyatı ve Resimleri, Burun Estetiği, burun estetiği fiyatları, estetik ameliyat, burun estetiği sonrası merak edilenler konumuzda mevcuttur.

Burun Estetiği Ameliyatı ve Resimleri

Çoğumuz mükemmel bir burun ile doğmuyoruz. Burnumuz çok büyük, çok küçük, çok geniş ya da çok dar olabilir. Kırık ya da başka travmalarda burun şeklini olumsuz yönde değiştirebilir. Bazılarımız bu kötü şekilli burun nedeniyle nefes alma zorluğu çekebiliriz. Eğer burun şeklinizden memnun değilseniz ve çözüm arıyorsanız Burun Estetiği olan Rinoplasti sizin için uygun ve Kalıcı bir çözüm olabilir.

Rinoplasti nedir?

Burun şekil ve büyüklüğünün Kalıcı olarak değiştirilebildiği cerrahi bir işlemdir. Amaç estetik görünümünüzü iyileştirmek ya da nefes almanızı daha iyi hale getirmektir. Çoğu hasta daha uyumlu ve düzgün bir burun ve yüz oranları için bu yöntemi SEÇER. Bazıları ise bir travma sonucu oluşmuş burun bozukluklarını düzelttirmek isterler. Hastaların bir bölümü ise Şanssız bir genetik nedeniyle kötü şekilli olan burun yapılarını yeniden şekillendirmek isterler. Rinoplasti ile burun küçültülebilir-kısaltılabilir, burun sırtındaki fazlalık ortadan kaldırılabilir, burun ucu daraltılıp şekillendirilebilir, geniş tabanları daraltılabilir burun ve üst dudak-burun açısı değiştirilebilir. Sonuç olarak rinoplasti çoğu insana daha rahat nefes alma ve öz güvenini geri kazanma fırsatı veren bir girişimdir.

Rinoplasti nasıl yapılır?

Rinoplasti burun gelişiminin tamamlandığı 15 yaş ve sonrasında yapılmalıdır. Daha erken yaşlarda burun gelişimi henüz tamamlanmadığı için yapılmaz.

Cerrahiye Hazırlık

İşlemin yaklaşık ortalama süresi 1-2 saat arasında değişmektedir. Ancak daha komplike girişim gerektiren zor burunlarda bu süre 3-3,5 saate uzayabilir. Yapılacak işleme göre lokal ya da sıklıkla genel anestezi yöntemi tercih edilir.

Burun Ucu Şekillendirilmesi

Rinoplasti burun iç kısmından yapılan küçük kesiler ile yapılır. Bu yöntemde burun dışı cildinizde kesi yapılmaz ve bu kapalı rinoplasti tekniği olarak bilinir. Diğer bir yöntem ise burun dışından çok küçük bir kesi ile birlikte burun içine yapılan kesilerin kullanıldığı açık rinoplasti tekniğidir. Bu iki tekniğin sonuçları arasında eğer doğru ve tecrübeli ellerde yapılırlarsa fark yoktur. Hangi tekniğin kullanılacağı cerrahınızın tercihine bağlı olarak değişebilir.

Burun ucuna şeklini veren yapılar kemik değil Kıkırdak yapılardır. Burun ucu geniş ya da kaba olan hastalarda bu kıkırdakların bir kısmı çıkartılır ve burun ucu kıkırdaklarına bir takım dikiş teknikleri istenilen şekil verilir. Böylece burun ucunun büyüklüğü, şekli ve pozisyonu hastanın anatomisine uygun olarak ayarlanabilmektedir.

Burun Sırtının Şekillendirilmesi

Burun sırtındaki fazlalık kısmın düzeltilmesi ve şekillendirilmesi hastaların büyük çoğunluğunda rinoplasti ameliyatının temel amaçlarından birisidir. Dorsal Hump olarak bilinen bu bölge başlıca Kıkırdak ve burun kemiklerinden oluşmaktadır. Bölgedeki bu fazlalık özel cerrahi aletler yardımı ile alınır. Dorsal Hump alınmasından sonra bu bölgede bir açıklık oluşur ve Açık Çatı (Açık Çatı) olarak adlandırılır. Burun kemikleri arasında ortaya çıkan bu açıklığı Kapatmak için burun kemikleri yine özel aletler yardımı ile yapılan bir dizi işlem sayesinde orta hatta birleştirilir.

Osteotomi

Burun kemiklerinin özel alet ve teknikler kullanılarak kontrollü bir biçimde kırılması ve estetik normlara ve hasta anatomisine uygun biçimde yeniden pozisyonlanması işlemidir. Bu işlem her hastada gerekli olmayabilir. Özellikle yüksek burun Sırtı ve sırt kambur ile karakterize olan burunlarda bu bölgenin alınması sonucu ortaya çıkan açık Çatı deformitesinin düzeltilmesi ve daha dar bir burun tabanı elde etmek için sık kullanılan bir yöntemdir.

Kesilerin Kapatılması

Burun Şekillendirme işlemi bittikten sonra burun içinde yer alan kesiler eriyebilen dikişler ile kapatılır. Burun içerisine tampon ve splintler yerleştirilebilir. Tamponlar sıklıkla 1. Gün alınmakta splintler ise ameliyata göre 5-7 gün sonrasında alınmaktadır. Tampon ve kıymık alınması ve komforlu materyalleri sayesinde oldukça ağrısız bir biçimde yapılabilmektedir günümüzün modern. Burun içi kıymık ve tamponları iyileşmenin erken döneminde Buruna gerekli desteği sağlayarak Sonuçların daha iyi olmasına yardımcı olmaktadır. Eğer osteotomi işlemi yapıldı ise burun sırtına da bir splint yerleştirilir. Böylece iyileşme süreci hızlandırılır ve yeniden şekillendirilen burun yapılarının korunması ve istenilen pozisyonlarını almasına yardımcı olunur.

Rinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Hastanede yatış süresi genelde 1 gündür. Her cerrahi girişimde olduğu gibi, rinoplasti ameliyatı sonrası biraz ağrı, morluk ve şişliklerin olması normal bir durumdur. Bu bulgular özellikle yüz üst kimi ve göz çevresinde olmaktadır. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün içinde bu bulgular gerilemeye başlar. Burun splintleriniz 5-7 gün boyunca yerinde kalır. Morluklar 7-10 gün sonra genellikle kaybolur. Şişliklerin kısmı ilk 1-2 hafta içinde kaybolur büyük. Bazı ufak şişlikler birkaç ay sürebilir.

Rinoplasti Sonuçları

İyileşme sürecinize bağlı olarak ameliyat sonrası 7-10. günler arası normal yaşantınıza, işinize dönebilirsiniz. Şişliklerin inmesi ve iyileşme süreci ile birlikte rinoplastinin size olan etkilerini daha iyi fark etmeye başlayacaksınız. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi nihai sonuçların gözle görülebilir olması bir yıla kadar sürebilmektedir.

Burun Estetiği Resimleri

Burun Estetiği
Burun Estetiği

 

 

 

 

Rinoplasti
Rinoplasti
Burun Estetiği Faydaları
Burun Estetiği Faydaları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği ücretleri ameliyatın uygulandığı hastaneye göre değişiklik göstermektedir 4,500 TL ila 6,000 TL arasında fiyatı vardır.


Bir önceki yazımız olan Estetik Ameliyatı Cerrahi Uygulamalar başlıklı makalemizde Estetik Ameliyatı Cerrahi Uygulamalar, estetik burun ve Estetik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM