Böbrek Hastalığı Nedenleri | yehhu.NET

Böbrek Hastalığı Nedenleri

Böbrek Hastalığı Nedenleri

Böbrek Hastalığı Nedenleri, böbrek hastalığı tedavisi, böbrek hastalığı neden olur, böbrek hastalığı etkilerini yazımızda açıklamaya çalıştık

Böbrek Hastalığı Nedenleri

Böbrek hastalıkları çeşitli nedenlere bağlı olarak farklılıklar göstermekle birlikte ilerlediği zaman ise tek hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır.önce Akut böbrek yetmezliği daha ileri aşamada ise kronik böbrek yetmezliği olarak baş göstermektedir.Böbreklerin işlevinin bozulması ile çeşitli rahatsızlıklar zincirleme birbirini izlemektedirler.İnsanların taşıdıkları hastalıkların komplikasyonlarını göz önünde bulundurarak yaşam tarzı geliştirmek zorundadırlar. Yoksa sonuçta hiç beklemedikleri kötü durumlarla karşılaşmaktadırlar.

Bizler burada kalıcı ve sizlere yararlı olabilecek şekilde vermekteyiz. Uydurma ve sallamalardan uzak sizlerin için yararlı olacak bilimsel gerçekleri vermek zorundayız. Sağlık dalga geçilecek bir gerçeklik değildir. Her birimizin dikkat etmesi ve ciddiye almamız gerekir.

Her neyse ;böbrek fonksiyonlarının bozulması ile birlikte ,vücudumuzun metabolizması bozulmaktadır. Dışarı idrarla birlikte atılamayan sodyum,potasyum,fosfor,  protein,kreatinin gibi maddeler kanda birikmektedir..

Özellikle kreatinin birikmesi böbrek fonksiyonlarını iyice bozmaktadır.Bu yüzden en önemli olanı dikkate almak zorunluluğumuz var. Nedir o diyecek olursanız. Birincisi sık idrara çıkıyorsak eğer bol sıvı tüketmenin yanında kontrolü ihmal etmemeliyiz. Eğer idrarda yanma ve sıklık varsa böbrekleri kontrol ettirmekte yarar var.

Eğer böbrek fonksiyonlarımız bozulmuş ise diyet uygulamak zorundayız.Vücudumuzun sodyum,potasyum,fosfor,protein dengesi göz önünde bulundurarak milimetrik hesaplama gibi diyetimizi uygulamamız gerekir..

Eğer böbrek yetmezliği var ise ;tuzsuz beslenmemiz gerekir..


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM