Bir Günde Ne Kadar Zayıflarım | yehhu.NET

Bir Günde Ne Kadar Zayıflarım

Bir Günde Ne Kadar Zayıflarım

bir günde ne kadar zayıflarım, oruç tutarsam kaç kilo veririm, gündelik olarak nasıl zayıflanır, 1 günde kilo vermek

Bir Günde Ne Kadar Zayıflarım

İnsanlar  diyete ve zayıflamaya  daha başlamadan acele ederler. Sanki diyete başlamamak için bahane  ararlar.Alıştıklara düzen ve keyiflerden uzak kalma düşüncesi onları diyet ve diyetisyenlerin başarısızlığını ispatlama kaygılarına doğru sürükler. O yüzden diyet için karşıma gelen bazı danışanlar öncelikle bu kaçamak sorularla   kendilerini diyetten uzak tutmaya çalışırlar. Yani bu işe yarayan bir program olsa yapacaklar ama işe yaramadığını ispatlarsam yapmama gerek yok diye düşünürler.

Kimse kendine yalan söylemesin. Herhangi özel bir sorunu olmayan insan metebolizmasının matematiksel bir yapısı vardır. Harcamasına göre günlük alması gereken enerjiden fazla aldığı her 4  kaloriyi  1 gram yağ olarak depolar.

Bir Günde Zayıflamak
Bir Günde Zayıflamak

Örnek: Bir paket (80 gr) çikolata 540 kalori = 135 gram depo yağ

Harcarken de günlük alması gereken enerjiden az aldığı her 9 kalori için 1 gram yağ yakar yani zayıflar.Kısaca günde 90 kalori az alırsa 10gr

900 kalori az alırsa 100gr

1000 kalori az alırsa 111 gr zayıflar. Diyete başladığınız ilk hafta bu biraz daha fazla olabilir. Ama daha sonra bu ritme oturur.Bu doğanın ve matematiğin bir kuralıdır. Gerçekleri kabul etmek bizi doğru sonuca ulaştırır.

Mutlu Günler Dileklerimle

 


Bir önceki yazımız olan Ramazanda Beslenme Kuralları | Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Ramazan yiyecekleri, Ramazanda Beslenme ve Ramazanda nasıl beslenilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM