Bebeklerde Güvenli Oyuncaklar | yehhu.NET

Bebeklerde Güvenli Oyuncaklar

Bebeklerde Güvenli Oyuncaklar

Contents

Bebeklerde güvenli oyuncaklar, bebekler için güvenli oyuncaklar, bebeklerin oyuncakları nasıl olmalı, bebek oyuncak güvenliği

Bebeklerde Güvenli Oyuncaklar

Çocuklar oyuncaklarıyla oynarken yaralanabilmekte, hatta ölebilmektedir. Bunun dışında, evdeki her şey çocuğunuz için ölümcül bir tehlike taşıyabilmektedir; çünkü onun için öğrenilecek o kadar çok yeni şey vardır ki… Örneğin çocuğunuzdan birkaç dakika uzaklaştığınızda kaybetmiş olduğunuz gömlek düğmesini ağzına atıp, solunum yollarına kaçırması ve boğulacak duruma gelmesi işten bile değildir. Küçük çocuğunuza oynarken kazara ağzına atabileceği, burnuna veya kulağına sokabileceği kadar küçük hiçbir şey vermeyin. Oyuncaklarının üzerinde çıkıntı veya keskin kenarlar olmamalıdır; sert plastikten yapılmış ince oyuncakları ona vermeyin yumuşak oyuncaklar ve bebekler verirken, bunların gözlerinin yerlerine iyice tespit edilmiş olması ve çekildiğinde kopmaması gerekir. Her yaşın oyuncakları çok zaman ayrı ayrıdır; çocuğunuz bir yaşından küçükse, oynarken onu bir an için bile gözünüzden kaçırmayın.

Oyuncaklar Ve Diğer Eşyalar:

Çocuğunuza oyuncak satın almadan ve bir oyuncağı ona vermeden önce dikkatle inceleyin. Oval kenarlı, el büyüklüğünde veya daha büyük oyuncaklar, çocuğunuzun ağzına yabancı maddeleri sokmaması gerektiğini öğrene kadar ona verebileceğiniz en iyi oyuncaklar olacaktır. Evdeki diğer eşyaları oynamaması için çocuğunuza vermeden önce kontrol ederek üzerinde çatlaklar, sivri çıkıntılar bulunmadığına emin olun. Çocuğunuza hiçbir zaman kalem veya diğer çubuk şeklindeki eşyalar gibi kazara gözüne sokabileceği bir şey vermeyin.

Yürüme Aleti:

 Bebeklerde Oyuncakların Güvenliği

Geniş tabanlı, dengeli bir yürüme aleti seçin. Katlanan çarpım, işareti gibi olanlardan sakının; çünkü bunlar kolayca katlanarak, çocuğunuzun parmaklarını sıkıştırabilir. Çocuğunuz yürüme aleti içerisinde yürürken ve özellikle evinizde basamak veya çıkıntılar varsa, gözünüzü onun üzerinden ayırmayın. Çocuk öyle bir yürüme aletindeyken oldukça hız kazanabilir ve yüksekçe bir yere, hatta bir halının kenarına çarptığı taktirde devrilebilir veya yürüme aletinin içerisinden fırlayabilir.

Hoppala:

Çocuğunuzun hoppalanın oturma kısmına iyice yerleştiğine ve klampın kapı çerçevesine sıkıca tespit edilmiş olmasına dikkat edin.
Boyalar Ve Kalemler
Çocuklara her zaman için zehirli olmayan maddelerden yapılmış kalem ve boyalar verin (sizin kendi iyiliğiniz için de bunlar çevreye dökülüp saçılabilecek cinsten olmamalıdır).

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Besin Zehirlenmesi Belirtileri başlıklı makalemizde Bebeklerde Besin Zehirlenmesi Belirtileri, besin zehirlenmesi hakkında bilgiler ve çocuğun zehirlenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM