Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur | Kaç Haftalık Hamileyim

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur | Kaç Haftalık Hamileyim

Contents

bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur, Kaç haftalık hamileyim, bebeğin cinsiyeti kaç ayda belli olur, bebeğin cinsiyetini öğrenme

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur

Hamilelik döneminde belkide en çok merak edilen konulardan birisi bebeğin cinsiyeti ne olduğudur. Hamilelik heyecanı ile kavrulan anne , aynı zamanda bebeğinin kız mı yoksa erkek mi olduğunu bir an önce öğrenmek istemektedir. Malumunuz Türk halkında bebeğin cinsiyet haberinin alınmasının ardından hazırlıklara aylar öncesinden başlanıldığı düşünüldüğünde bu durumun önemini daha da net anlayabiliriz.
Peki bebeğin cinsiyeti doğumdan önce anlaşılabilir mi?
Bebeğin cinsiyeti günümüzde ultrason cihazları aracılığı ile doğumdan önce anlaşılabiliyor. Bebek cinsiyetini belirlemek için en erken süre 3 ay olarak söylenmektedir. Ultrason cihazlarında 3 aylık olmuş bebeklerin cinsiyeti hakkında yorum yapmak mümkündür. Ancak daha sağlıklı bir veri elde etmek için genellikle doktorlar 4 hatta 5. ayın bitimini bekleyip cinsiyet hakkında yorum yapmayı seçerler.
Bebeklerin cinsiyetinin belirlenmesinde hata olabilir mi?
Evet günümüzde bebek cinsiyeti belirlenmesinde hatalar ne yazık ki hala sık olarak görülmektedir. Bundaki en büyük etken ise cinsel organı gözükmeyen bebeklerin kız olarak nitelendirilmesidir. Genellikle erkek olarak belirlenen bebeklerde hata görülmezken , kız olarak belirlenen bebeklerin erkek çıkma durumu söz konusu olabilmektedir.
Evde bebek cinsiyeti belirlemek mümkün müdür?
Evde bebek cinsiyeti öğrenmek için üretilen bir çok test yöntemi mevcuttur. Ancak bir çok ülkede yasaklanan bu yöntem ülkemiz doktorları tarafından da çok önerilmemektedir. Bu yüzden bebek cinsiyeti belirlemek için ultrason cihazına girmeniz önerilmektedir.

Kaç Haftalık Hamileyim ?

Kaç Haftalık Hamileyim
Bebeğin Cinsiyetini hesaplama

Gebeliğin en büyük belirtisi kuşkusuz adet gecikmesinin meydana gelmesidir. Yinede her adet gecikmesinin hamilelik belirtisi olmadığının kesinlikle unutulmaması gerekiyor. Gebelik tanım olarak ele alındığında kadın yumurtasının döllenmesinden sonra geçen 280 günlük sürece verilen isimdir. Duygusal ve fiziksel olarak bir kadının en fazla değişim yaşadığı süreç olarak göze çarpmaktadır. Bebek bekleyen her kadın kaç haftalık hamile olduğunu bilmek ister. Bunu bilmek istemeleri çok doğal ve masumane bir istektir. Kaç haftalık hamileyim sorusu bebek bekleyen bir anne adayının aklını meşgul eden en önemli sorular arasındadır. Bu sorunun yanıtını öğrenmek isteyen anne adaylarına yardımcı olabilmek için ne zaman doğum yapacağınızı en doğru şekilde hesaplamanıza yardımcı oluyoruz.


Bir önceki yazımız olan Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor başlıklı makalemizde doğum kontrol hapları kan pıhtılaşması, doğum kontrol hapları kullanımı ve doğum kontrol hapları riskleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16