Aşkta Doğru Kişiyi Bulduğunuzu Anlayacağınız 3 Soru

Aşkta Doğru Kişiyi Bulduğunuzu Anlayacağınız 3 Soru

aşkta doğru kişiyi bulmak, doğru kişiyimi seviyorum, doğru kişiyemi aşık oldum, aşkta doğru kişiyemi bağlandım

Aşkta Doğru Kişiyi Bulduğunuzu Anlayacağınız 3 Soru

Milyonlarca erkek ve kadın var. Bunların hepsi de potansiyel eş adayları. Peki, birlikte olduğumuz kişinin doğru kişi olduğunu nasıl anlarız.

Milyonlarca erkek ve kadın var. Bunların hepsi de potansiyel eş adayları. Peki, birlikte olduğumuz kişinin doğru kişi olduğunu nasıl anlarız. Aslında bunun için çok temel 3 soru var. Genelde,  bu 3 sorunun cevabında ortak noktalarda buluşan çiftlerin beraberlikleri, ömür boyu mutlu bir şekilde sürebiliyor.

Beraber olduğunuz kişiyle işleri ciddi bir noktaya taşımadan önce kendinize bu üç soruyu sormak faydalı olacaktır. Cevapların olumsuz olması durumunda, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.

Aşkta Doğru kişi“En Yakın Arkadaşımla Evlendim”

Üst başlıkta olan söz bana ait değil. Uzun süreli mutlu bir birliktelik yaşayan her çiftin ortak sözü. Eşiniz yanında olmaktan en çok zevk aldığınız kişi olmalı. Aranızda romantik bir çekim olsa bile aynı ilgi alanlarını, aynı dertleri paylaşmıyorsanız, aynı aktivitelerden keyif almıyorsanız, dünyaya anlam verme noktasında görüşleriniz örtüşmüyorsa,  ilişkinizin uzun süreli olması zor görünüyor. Birbirleriyle en başta çok iyi anlaştığını gördüğümüz insanlar bir zaman sonra sorunlar yaşamaya başlıyorlar. Aynı ilgi alanlarının paylaşılmaması dünyaya benzer açılarda bakış açılarına sahip olmamaları birbirlerinden sıkılmalarına neden oluyor. Âşık olabilirsiz. Ama kendinize şu soruyu sormalısınız. Beraber olmasaydık iki iyi arkadaş olabilir miydik?

Ailesiyle Aranız Nasıl?

Evlenmenizle birlikte ikinci bir aileniz olacak. Sadece evlendiğiniz kişiyle değil ailesiyle de iyi anlaşıyor olmalısınız. Çünkü evet derken ailesine de evet demiş oluyorsunuz. Aynı şekilde onun da sizin ailenizde hoşlanması lazım. Eşinizin ailenizle iyi geçinemediğini onları ziyaret etmek istemediğini düşünün. Bir çok boşanma ve ayrılma nedeni aileyle yaşanan sorunlardan dolayı oluşmaktadır. O yüzden iki kez düşünün hem ona hem ailesine “evet” diyebiliyorsanız “evet” deyin.

İletişim Kurabiliyor musunuz?

Hayat arkadaşınızla her konuda iletişim kurabiliyor olmanız gerekir. Tamam belki futbol ya da örgü örme hakkında konuşmak istemeyebilirsiniz, ama onun sizi yargılamayacağını bilerek ona her şeyinizi anlatabilmelisiniz. Bu aranızdaki güveni de geliştirerek ilişkinizi sağlamlaştıracaktır. Eşler birbirleriyle her şeyi paylaşabilmeli.

 

Bu belli başlı üç soruta olumlu bir yanıt verebiliyorsanız iyi bir noktadasınız demektir. Bu şu soru ve bu sorulara verilecek cevaplar sağlam bir evliliğin temelini oluşturmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Aldatıldım, Ne Yapmalıyım! | İntikam Almalı mı ? başlıklı makalemizde aldatılan insan ne yapar, aldatıldıktan sonra intikam almak ve aldatıldım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16