Arpacık Nasıl Tedavi Edilir | yehhu.NET

Arpacık Nasıl Tedavi Edilir

Arpacık Nasıl Tedavi Edilir

Arpacık Nasıl Tedavi Edilir

Arpacık Nasıl Tedavi Edilir, Arpacığın tedavisindeki en önemli faktör önce oluşmamasını sağlamaktır kendi direncini yüksek tutmaktır.Ama arpacık bir şekilde başladıysa o zaman muhakkak göz hekimine gitmekte yarar vardır.Çünkü ilk saptanma ve doğru yapılan tedavi arpacığın bir daha oluşma olasılığını oldukça düşürür.Burada yapılan tedaviler ilk başta ve başlangıç seviyesinde ise damla ile olacaktır.

Eğer enfeksiyon şeklinde yayılmaya başladıysa çeşitli haplar,antibiyotik haplar eklenecektir.Bu ilaçların muhakkak doktor kontrolünde alınması gerekir.Hastanın kendi kendine gidip eczaneden alıp kullanması doğru değildir.

Arpacık Nasıl Tedavi Edilir
Arpacık Nasıl Tedavi Edilir görsel

Belli aşamalardan sonra hepimizin bildiği gibi arpacık yavaş yavaş kendi içinde toplanmaya ve ufalmaya başlar. Burada artık arpacık bir kapsül kazanıyordur ve burada kronik hale gelmiştir.

Bu durum belli bir süre devam ettikten sonra artık bunu ilaçla yada başka yöntemlerle ufaltmak mümkün olmayabilir.O zaman da cerrahi müdahale gerekebilir.Cerrahi müdahale ile de arpacık boşaltılır.Ameliyat olmak bunun bir daha olmayacağı anlamına gelmez.

Çünkü gözün çeşitli yerlerinde arpacığın yine oluşabileceği göz kapağının içinde çok çeşitli bezler vardır.Bu nedenle arpacık ameliyatı oldum diye direncimi düşük tutacak ve yeni arpacıklara neden olabilecek yaklaşımlardan kaçınmalıyız.

 


Bir önceki yazımız olan Sırt Bölgesinde Ağrı Nedenleri başlıklı makalemizde sırt agrısı ve Sırt Bölgesinde Ağrı Nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?







  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM