Aldatıldım, Ne Yapmalıyım! | İntikam Almalı mı ?

Aldatıldım, Ne Yapmalıyım! | İntikam Almalı mı ?

aldatıldım, aldatıldım ne yapmalıyım, aldatılan insan ne yapar, aldatıldıktan sonra intikam almak, aldatıldım intikam almalımıyım

Aldatıldım, Ne Yapmalıyım!

Aldatıldınız, peki şimdi ne yapacaksınız? Öncelikle sakin olmalı ve soğukkanlılığınızı korumaya çalışmalısınız. Öfkenizi ve duygularınız kontrol etmelisiniz.

Ne yazık ki çevreden, sıklıkla duyduğumuz üzücü bir hikâye var. Yazıya bu hikâye ile başlayalım.

13 yıldır süren mutlu olduğunu düşündüğü bir evliliği vardı. Eşi onu seviyor o da eşini seviyordu. Ne olduysa bir gün eşinin davranışlarından şüphelenmeye başladı. Sonunda içini kemirmeye başlayan şüpheden eşini takip ederek kurtulmaya karar verdi. Birkaç sonuçsuz takibin ardından sonunda eşinin onu aldattığını gördü. 13 yılını evli olarak geçirdiği 15 yıllık evliliğin ardından sonunda aldatıldığını öğrenmişti. Hâlbuki yıllardı kocası ve 2 çocuğu için deyim yerindeyse saçını süpürge etmiş elinden geleni yapmıştı. Karşılığı bu mu olmalıydı. Bu kadar emeğin, çabanın, sevginin sonunda ihanete uğramıştı.

Sabırsızlıkla eşinin gelmesi için akşamı bekledi. Eşi aldattığını kabul etti ve pişman olduğunu onu çok sevdiğini büyük bir hata yaptığını bir daha bu hatayı tekrarlamayacağını söyledi. Peki, şimdi ne yapmalıydı. 13 yıllık evlilik ve 2 çocuk. Üstüne ne kadar bir an nefret etmiş olsa da kocasını hala seviyordu.

Aşağılanmış, kendisini yetersiz hissetmesine neden olunmuştu. Bir yanda kırılmış kadınlık gururu ve ayrılma isteği bir yanda da iyisiyle kötüsüyle 13 yıllık mutlu bir evlilik ve 2 çocuk. Ne karar vermesi gerekiyordu?

Bu yukarıda anlattığım hikâye ne yazık ki birçok kadının başına gelmektedir. Peki, gerçekten ne yapabiliriz, seçeneklerimiz nelerdir.

Ne yazık ki yıllarca devam eden birliktelikler böyle acı sınavlardan geçmek durumunda kalabiliyor. Aldatılan taraf ciddi psikolojik sıkıntılar, özgüven kayıpları ve depresyonlar yaşayabiliyor. Aldatılma sonucunda yaşanan ciddi iç sıkıntısı ve kaygı da cabası.

aldatıldımÖncelikle sakin olmalı ve soğukkanlılığınızı korumaya çalışmalısınız. Öfkenizi ve duygularınız kontrol etmelisiniz. İlk etapta bu durumu mümkün olduğunca arkadaşlarınız, aileniz, çocuklarınız gibi çevrenizdeki kişilerle paylaşmayın. Birilerine anlatarak rahatlamak isteyeceksiniz. Ancak yapılacak yanlış yorumlar ve verilecek yanlış tavsiyeler size yanlış yönlendirebilir. Sakin olarak kendi kendine düşünmeniz lazım.

İyice sakinleştikten ve öfkenizi dindirdikten sonra kendi kendinize bu duruma neyin neden olmuş olabileceğini sorun. Aldatma durumu bir anda olan bir şey değildir. Belirli bir sürecin sonrasında meydana gelir. Dürüstçe bu duruma neyin neden olmuş olabileceğini sorgulayın.

Eşinizle her şeyi tüm açıklığı ile konuşun. Sorularınızı sakince sorun ve cevapları dinleyin. Eğer evliliğe devam edecekseniz, konuşarak tüm sorunlarınız halledin. Ardaki güveni kısmen de olsa tamir etmeye çalışın.

Ancak artık eşinizle mutlu olamayacağınız düşünüyorsanız ayrılabilirsiniz. Sırf çocuklarınızı ya da başka birini düşünerek karar vermeyin. Sizin mutsuzluğunuz tüm ailenin mutsuz olmasına neden olacaktır. Bu durumda ayrılma işlemi geç te olsa kaçınılmaz olarak gerçekleşecektir.

Eğer evliliğe devam kararı verdi iseniz aldatma durumunu çocuklardan gizleyin. Duydularsa farklı şeyler değil ikinizin ağzından da aynı şeyi duysunlar.

Umarız böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Mutlu ve güzel bir hayat dileğiyle…

 


Bir önceki yazımız olan Aşk Hayatınızı Canlandıracak Öneriler başlıklı makalemizde Aşk Hayatınızı Canlandıracak Öneriler, aşk ile ilgili merak ettikleriniz ve aşk seviyenizi yükseltecek öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16