Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır? | yehhu.NET

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

ağız ve diş bakımı nasıl yapılır, ağız bakımı nasıl yapılır, diş bakımı nasıl yapılır, diş ve ağız bakımı nasıl yapılır, ağız ve diş hakkında detaylı bilgiler makalemizde.

Ağız ve Diş Bakımı nasıl yapılır?

Diş Bakımı nasıl yapılır? Sizlere ağız sağlığı ve diş bakımı üzerine 10 öneri sunuyoruz. Bu önerilerimiz sayesinde sağlıklı dişlere, güzel gülüşlere sahip olacaksınız.

Merhaba bayanlar gezintiye çıktığınız bu günde sizlerle gülmenin gücünü, gülmenin etkisini ve gülücüğün büyülü dünyasını aralayacak mükemmel gülücükler için ne yapmalı bunu konuşacağız.

Bazen bir kırgınlığı bitiren, bazen bir mutsuzluğu mutluluğa çeviren, bazen de soğuk bir yemek masasını ısıtan gülücüğün gücünü keşfetmeye hazır mısınız? Siz de bizim gibi insanın gülücüğündeki sihre inanıyorsanız; bu yazımız tam da sizler için… Kadının saatlerce ayna karşısında güzel görünmek için yaptığı makyajı tamamlayan, onun sıcak ve içten gülümsemesidir. Güzel görünmek isteyen kadınlara ilk tavsiyemiz de gülümsemek olacaktır.

Ağız ve Diş Bakımı nasıl yapılır
Ağız ve Diş Bakımı nasıl yapılır

Eski bir reklam sloganında bize hatırlattığı gibi “sağlıklı dişler güzel gülüşler” diyoruz ve gülücüklerinizi mükemmelleştirecek ağız sağlığı ve diş bakımı önerilerimize geçiyoruz.

Kadın Caddesi olarak sizlere gülüşlerinizi mükemmelleştirecek, ağız sağlığı ve diş bakımı üzerine 10 öneri sunuyoruz, işte bu önerilerimiz:

 • Öncelikle diş doktorları öneriyor ki; günde en az 5 dakikanızı dişlerinize bakım için ayırınız. Bu bakımı diş fırçası, diş ipi ve ağız bakım suyu gibi ürünlerle yapabilirsiniz.
 • Beslenmeleriniz de dişlerinizi de düşünerek; dişlerinize zarar verebilecek yiyeceklerden kaçının. Çilek, elma, armut ve havuç gibi dişleriniz için faydalı olabilecek gıdalar tüketmeye özen gösterin.
 • Diş etlerinizdeki kanama sizleri diş fırçalamadan vazgeçirmemelidir. Aksine dişlerinizi fırçalamaya devam etmelisiniz. Diş etlerinizde kana varsa diş fırçanızı yumuşak uçlu seçmeye dikkat edin, bunun yanı sıra fırçalama esnasında dişlerinize yumuşak ve nazik davranın. Eğer kanama süreklilik gösteriyorsa doktorunuza başvurmalısınız.
 • Unutmayın! Çok fazla asit ve şeker içeren gıdalar dişlere zarar verir, diş çürümelerini hızlandırmak istemiyorsanız bu gıdaları olabildiğince az tüketmeye çalışın. Bu gıdaları tükettiğiniz zaman ağız bakımınızı yapmayı ihmal etmeyiniz.
 • Her 6 ayda bir ağız sağlığı ve diş bakımı için kontrollerinizi yaptırmayı unutmayın.
 • Gün içinde ağız sağlığı ve diş bakımını kesin olarak yapmanız gereken bir zaman dilimi var ise o da yatmadan hemen önceki zaman dilimidir. Kesinlikle yatmadan önce ağız bakımınızı yapın. Bu dişlerinizi siz uykudayken koruyacaktır.
 • Her konuda vazgeçilmez olan su, ağız sağlığı ve diş bakımı içinde önemlidir. Bol bol su tüketerek ağzımızı nemli tutabilir; bakteri ve koku oluşumunu yavaşlatabilirsiniz.
 • Sigara, genel vücut sağlığımız için çok zararlı olduğu gibi ağız sağlığımız açısından da en zararlı maddelerdendir. Kısacası sağlıklı bir gülüş için sigaraya hayır.
 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş eti probleminiz varsa yumuşak uçlu fırça seçmelisiniz. 6 ayda bir yapacağınız diş doktoru kontrollerinde doktorunuzun tavsiye edeceği sertlikteki fırçaları kullanmalısınız.
 • Sadece diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak ağız ve diş sağlığınız için yeterli değildir. Bunun yanı sıra laboratuvar onaylı ağız suları kullanarak bakteri oluşumunu önemli ölçüde engelleyebilirsiniz. Diş fırçalamanın yanı sıra ağız sağlığı ve diş bakımı için dilinizi de fırçanın arka ve yan yüzeyiyle fırçalamalısınız. Dilinizi fırçalamanız hem ağız kokusunu engelleyecek hem de bakteri oluşumunu yavaşlatacaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde ağız kokusu hastalıkmı, ağız kokusu nasıl geçer ve ağız kokusunu geçirmek için hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ? • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM