7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu | yehhu.NET

7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu

7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu

Contents

7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu

7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu, Her kadının hayali yüz güzelliğidir. Hamilelikte çıkan lekeler, akneler,  can sıkan sivilceler, cildinizde oluşan çatlaklar artık sorun olmayacak.

Leke problemlerinden şikayetçiyseniz bakım yapmanın en iyi zamanının kış mevsimi olacağını hatırlatalım.

7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu
7 Aşamada Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu görsel

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolu

  1. Aşama: Diyelim ki Cildinizde ton farkları var; Bir haftalık süre içerisinde bir ya da iki defa “scrub peeling” maskelerinden yardım alabilirsiniz.“Resurfacing Maske” denilen maskeler, cildin yüzeyini yenilemek amacıyla sütte bulunduğu bilinen laktik asit içerirler ve aynı zamanda vitamin C ve hyaluronik asit gibi cildin canlanmasını ve nemlendirmesini sağlayan içerikler barındırırlar.
  2. Aşama: Lekeleri tedavi eden ürünlerinin faydasını artırabiliriz. Bunun için cildimizde normalde bulunan  ölü hücre tabakalarını uzaklaştırma görevinde bulunduğu bilenen ve AHA diye adlandırılan  meyve asitleri ve salisilik asit gibi keratolitiklerin (soyucu) üzerine leke ürününüzü sürerseniz sonucu gözle görülür şekilde farkedebilirsiniz.
  3. Aşama: Cildi lekelerinden arındıran  önemli moleküller vardır. Eğer bunlarısaymak istersek şeker kamışından elde edildiğini bildiğimiz glikolik asit (AHA), Süt asidi diye de anılan laktik asit, Vitamin A moleküllerinden olan retinol, salisilik asit, meyan kökü özü, yeşil Çay özü en başta gelir.
  4. Aşama: Dudak üzerindeki lekelerden şikayetçiyseniz bunla ilgili en önemli konu güneş koruyucunuzdur. Koruyucunuzu organik kimyasal içeriği fazla olanlarından seçmelisiniz. Güneş koruyucunuzda bitkisel leke açıcılar; arbutin, meyan kökü ve yeşil çay gibi preparatlar bulunması iyi olur.
  5. Aşama: Yaşlanmaya, hamileliğe, güneşe bağlı olarak oluşan en koyu cilt lekelerine karşı bile etkili %10luk glikolik ve azelaik asit karışımına sahip olan serumlar, antibakteriyel yapısı ve yoğun antioksidanları sayesinde cildinizi sıkılaştırır. Cildinize kaybettiği doğal parlaklığını geri kazandırır.
  6. Aşama: Hyalüronik asit cildinizin ihiyacı olan nemi sağlamaktadır. Glikolik asit ve diğer asitlerin sonrasında kullanırsanız etkinliğinin artışını gözle göreceksiniz. Hyalüronik asit cilt altı bağdokumuzun yapı taşıdır. Su tutar ve cilt yüzeyinin nemlemesini destekler.
  7. Aşama: Salisilik asit içeren pedleri sabah akşam kullanabilirsiniz. 30’lu yaşlardaysanız ton farklılıklarını kapatan temizleyiciler sizi daha iyi hissettirecektir.

 


Bir önceki yazımız olan Fondoten Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde Fondoten ve Fondoten Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM