30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lu yaşlarda cilt bakımı, 30 yaşından sonraki cilt bakımı, yaşlılık belirtilerini yok etme, 30 yaşından sonraki cilt belirtileri

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

20’li yaşlarınızı bitirmeye doğru ilerliyorsanız cildinizde ince çizgilerin ve lekelerin oluşmaya başladığını fark edebilirsiniz. Cildinizin ihtiyaçları zaman içerisinde değiştiğinden buna uygun bir şekilde cilt bakımı yapmanız önem taşımaktadır. 30’lu yaşlarınızda nasıl cilt bakımı yapmanız gerektiğine dair önerilerimizi uygulamanız halinde cildinizin genç ve ışıltılı kalmasını sağlamanız mümkün olacaktır.

PH Değerli Cilt Temizleyiciler Kullanın

30’lu yaşlarınızda cilt temizliğinizi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği daha önemli hale gelmektedir. Cildinizin nem seviyesini koruyabilme adına pH değeri içeren cilt temizleyicilerden faydalanmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Günde en az bir kere de olsa böyle bir cilt temizleyici kullanarak cildinizi yağ ve kirden arındırabilirsiniz.

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı
Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı

Retinoid İçerikli Ürünler Kullanın

Dermatologların pek çok retinoid içerikli ürünlerin cilt kırışıklıkları ile savaşta en büyük yardımcılar olduğunun altını çiziyor. Retinoid içerikli kremler kullanarak cildinizdeki renk eşitsizliklerini giderebilir ve cildinizin elastikiyetini korumayı başarabilirsiniz. Bu ürünleri nasıl ve ne sıklıkta kullanmanız gerektiği ile ilgili olarak dermatoloğunuzdan yardım alabilirsiniz.

Düzenli Olarak Peeling Uygulayın

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için peeling yapmak cilt bakımı rutininizin ayrılmaz bir parçası olmalı. Gece yatmadan önce peeling yapmanız gece boyunca cildinizin kendisini yenilemesini sağlayacaktır.

C Vitamini Alın

Cilt sağlığı için C vitamini büyük rol oynamaktadır. Kolajen üretimini arttıran ve yaşlanma etkilerini azaltan C vitaminini harici olarak alabileceğiniz gibi, C vitamini içeren çilek ve kivi gibi meyveleri tüketmeniz de mümkün.

Antioksidanlardan Faydalanın

Cilt bakımınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri antioksidan özellikli gıdalardan tüketmektir. Yeşil çay en önemli antioksidan kaynaklarından biridir. Antioksidan özellikli gıdaları beslenme programına dahil ederek cilt sağlığınızı en iyi şekilde koruyabilirsiniz.

SPF Faktörlü Krem Kullanın

Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanabileceğiniz gibi SPF faktörlü nemlendiriciler kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Su İçin

Sadece 30’lu yaşlarda değil her yaş aralığında bol su içmek cilt sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Yaş ilerledikçe cilt kuruluğu arttığından su içmek daha da önemli bir hal almaktadır. Sağlıklı ve ışıl ışıl parıldayan bir cilt için mutlaka bol bol su içmelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Sivilce Maskeleri | Sivilce Maskeleri işe Yarar mı? başlıklı makalemizde sivilce maskeleri, sivilce maskeleri faydalımı ve sivilce maskeleri kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM