2017 Yılı Sonbahar Kış Kıyafet Modası ve Kombinleri

2017 Yılı Sonbahar Kış Kıyafet Modası ve Kombinleri

2017 Yılı Sonbahar Kış Kıyafet Modası ve Kombinleri

2017 Yılı Sonbahar Kış Kıyafet Modası, Yazın bittiği ve son günlerini yaşadığımız bu günlerde giyim firmaları yeni sonbahar tasarımlarını birer ikişer tanıtıp defileler ile kullanıcıların beğenisine sunuyorlar. Bu tanıtımlar, sonbahar  kış koleksiyonlarının tamamını kapsarken bazı tasarımcılar eski koleksiyonlarında yer alan kıyafetleri düzenleyerek yeni yıl için koleksiyonlarına yeniden eklemişler. Yeni tasarladıkları kıyafetlerde; kışa özgü ağır ve koyu renklerle yapılmış yün ve kürk ağırlıktayken, vintage akımının çokça görüleceği şimdiden belli olmaktadır. Tanıtım defilelerinde metalik renklerin yanında altın sarısı renklerin yer aldığı kıyafetlerin bolca yer alması bu sonbahar ve kış aylarında sıkça karşılaşacağımızı göstermektedir.

Öne çıkan tasarımlar

– Özellikle siyah, koyu gri ve beyaz renklerden oluşan grafiksel desenlerin oluşturduğu tunik, bluz, etek, abiyeler sonbahar modası olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Yün,kürk kaban ceket ve montlar; bu sonbahar ve kış modası olarak tercih edilen ve tanıtım defilelerinde uzmanlarından tam puan  alan kürk ceketler, yün kabanlar bu yıl oldukça çok tercih edilecektir.

– Koyu renklerin karışımından oluşan trikolar; özellikle kış rengi olan koyu gri, lacivert, siyah ve koyu renklerde transparan özellikleri ön plana çıkarılmış triko elbise modelleri çok estetik ve şık tercihler olarak sonbahar / kış kıyafet modası olacaktır.

– Paçalı pantolonlar; geçen yılların kış modası olarak tercih edilen bol paçalı ( ispanyol paça ) pantolonlar bu yılda kış aylarının vaz geçilmezi olacak. Koleksiyonların en beğenilen parçaları arasında olan bu pantolonlar açık renk olarak tercih edilebilir.

– Büyük deri kemerler; geçmiş yılların modası olmuş ancak önemini kaybetmiş olan deri kemerler bu yıl yine moda olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dar kesimlerin tercih edildiği durumlarda mutlaka giyilmesi gereken deri kemerler bel bölgesini ince göstererek vücut hatlarını ortaya çıkaracaktır.

Bu tasarımlar koleksiyonların ön plana çıkan parçalarıdır. Bu parçalar bu yılın sonbahar / kış modası kıyafetleri olarak karşımıza çıkacaktır.

Sonbahar Kış Kadın Modası
Sonbahar Kış Kadın Modası

Kombin Önerileri

– Bu kışın önemli bir sonbahar modası olacak grafiksel desenli bir pantolon veya etek tercih edecekseniz, üzerine aynı veya benzer desenlere sahip gömlek veya bluz seçip üzerine uzun bir açık renk kaban veya yün ceket tercih edebilirsiniz. Ayakkabı olarak açık renkli yüksek topuklu bir ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

– Bol paça mavi veya açık bir renkte pantolon tercih edecekseniz üzerinize yün bir kazak veya bir gömlek tercih edebilirsiniz. Bunların yanına kürk yelek seçip, spor bir ayakkabı ile kombinizi tamalayabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta pantolon ve diğer kıyafetlerinizin renk uyumudur.

– Sonbahar modası olarak eğer bir jean pantolon tercih edecekseniz üzerine bir beyaz bluz veya dar bir gömlek seçebilir bunların yanına kot bir ceket, deri bir ceket veya kürk bir yelek tercih edebilirsiniz. Bu kıyafetleri yüksek topuklu siyah bir ayakkabı ile tamamlayarak kombininizi oluşturabilirsiniz.

– Genç kızlar için sade ve mevsim renklerinin hakim olduğu  keten, kumaş ve deri pantolonların yanında açık renklere sahip bluz, gömlek ve deri ağırlıklı tunikler tercih edilebilir. Bu kıyafetleri tamamlaması açısından deri ceket, yün yelek, kürk ceket tercih edilebilir. Giyilen pantolonun tamamlayıcısı olarak deri pantolon tercih edilmişse parlak ve siyah bir topuklu ayakkabı,  keten bir pantolon tercih edilmişse spor bir ayakkabı, kot pantolon tercih edilmişse bot tercih edilebilir. Bu seçimler ile genç kızlar için son bahar kombininizi yapmış olursunuz.

2017 – 2018 yılı sonbahar kış giyim modasında öne çıkan tercihleri, uzmanların tam puan verdikleri tasarımları ve önerilen kıyafet kombinlerini uygulayarak modaya ayak uydurmuş ve modanın gerisinde kalmamış olursunuz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16